Powitanie wiosny na Orlikach

Długo musieli czekać młodzi piłkarze z rocznika 2002, aby rozegrać IV Turniej Piłki Nożnej „Powitanie Wiosny”, bo choć ta kalendarzowa rozpoczęła się 21 marca, zimowa aura utrzymywała się do połowy kwietnia. Z prawie miesięcznym opóźnieniem, turniej rozegrano w piątek 19 kwietnia na Orlikach w Brzeziej Łące i Kiełczowie.
 
Do rywalizacji przystąpiło osiem zespołów z pięciu klubów działających na terenie gminy: Tęcza Brzezia Łąka, Widawa Kiełczów, Iskra Pasikurowice, Zieloni Szczodre, GKS Mirków. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, w których grały systemem każdy z każdym. 

Zwycięzcą grupy grającej w Brzeziej Łące został pierwszy zespół gospodarzy – Tęcza Brzezia Łąka, wyprzedzając kolegów z drugiego zespołu tego samego klubu. W Kiełczowie najlepsi okazali się piłkarze Iskry Pasikurowice, którzy wyprzedzili Zielonych Szczodre.

Finałowe mecze rozegrano na Orliku w Brzeziej Łące. W finale po raz kolejny skuteczniejsi byli zawodnicy pierwszego zespołu Tęczy wygrywając 3 : 0 z Iskrą Pasikurowice. Mecz o III miejsce był bardziej wyrównany, a o wyniku zdecydował jeden gol. Górą znowu byli gospodarze – z drugiej drużyny.

Finały oglądał przewodniczący rady gminy Długołęka Mirosław Duda, który po zakończeniu rywalizacji, wręczył uczestnikom turnieju nagrody zakupione przez Urząd Gminy w Długołęce – pomysłodawcę zmagań. Pierwsze cztery zespoły otrzymały puchary,a każdy zawodnik pamiątkowy medal. Wszystkie drużyny otrzymały z kolei piłki.

Nagrody w postaci miniatur piłek otrzymali wyróżniający się zawodnicy: Wiktoria Kisiel (Szczodre), Radosław Kaczor (Mirków), Julian Suwara i Kuba Żurawiński (Pasikurowice) , Radosław Salwach, Olaf Lewicki i Rafał Lesiak (Brzezia Łąka)

Po raz czwarty dużo pracy w organizację turnieju włożył prezes klubu Tęcza Brzezia Łąka Marek Masternak.

O tym, że jest potrzeba organizacji takich turniejów, świadczą zadowolone twarze młodych piłkarzy, coraz więcej startujących drużyn i pozytywne opinie opiekunów. 

Marian Pyzałka
specjalista ds. sportu

Dodano: 26 kwietnia, 2013

Komentarze

Komentowanie wyłączone.