Pracownicy Urzędu Gminy na stażu w Velen

 W dniach 20 – 25 lipca br. dwoje pracowników Urzędu Gminy w Długołęce – Magdalena Bernasińska i Szymon Adamski, odbyło staż zawodowy w partnerskim mieście Velen (Niemcy). 

W trakcie stażu w Wydziale Budownictwa Ratusza Velen naszym reprezentantom przybliżono specyfikę pracy niemieckiego samorządu, a także przepisy i procedury tamtejszego prawa budowlanego. Ponadto pracownicy  Ratusza Velen zaprezentowali polskim gościom realizowane inwestycje (m. in. przebudowywaną szkołę podstawową z zastosowaniem rozwiązań energooszczędnych) , zorganizowano też spotkanie w Regionalnej Izbie Rozwoju. 

Podczas prawie tygodniowego pobytu w Velen znalazł się też czas na rozrywkę – wycieczki rowerowe, zwiedzenie zabytkowego tartaku, muzeum w Ramsdorfie czy wycieczkę do Zagłębia Ruhry. 

Po powrocie stażyści zgodnie stwierdzili, że dzięki szerokiemu i rozbudowanemu programowi nie było czasu na nudę.  Pobyt w mieście partnerskim Gminy Długołęka z pewnością pozytywnie wpłynie na ich rozwój zawodowy.

To kolejny przykład  udanej, proeuropejskiej współpracy z Miastem Velen. Zdobyta w ten sposób wiedza i doświadczenie z pewnością zaprocentują korzystnymi zmianami w obu samorządach.  Wszyscy z niecierpliwością czekamy na kolejną okazję spotkania z zachodnim partnerem.

Dodano: 31 lipca, 2014

Komentarze

Komentowanie wyłączone.