Program poprawy czystości i estetyki gminy

Zakończyło się spotkanie z sołtysami w sprawie nowego programu poprawy czystości i estetyki wsi. Jego założeniem jest ujednolicenie wyglądu wszystkich miejscowości w naszej gminie oraz podkreślenie w nich tego, co najpiękniejsze.

Sołtysi zostali poproszeni, by do 15 marca wskazać miejsca, które należałoby doprowadzić do porządku. Na specjalnie przygotowanych mapach będę mogli zaznaczyć miejsca, które wymagają uporządkowania. Przede wszystkim chodzi o: zniszczone znaki, barierki przy pasie drogowym, pomalowane przystanki, zarośnięte pobocza oraz zabrudzone oczka wodne i stawy. Celem programu jest ogólna poprawa estetyki naszych miejscowości oraz stworzenie wspólnego mianownika, dzięki któremu nie trzeba będzie patrzeć na mapę, by wiedzieć, że jest się w gminie Długołęka. Pomóc może w tym podobna kolorystyka gminnych świetlic, jednakowe ławki oraz przystanki, czy tabliczki witające oraz żegnające przejeżdżających kierowców. Pomysłów jest naprawdę sporo i choć ich realizacja na pewno zajmie kilka lat, w efekcie końcowym pozwolą one zwiększyć rozpoznawalność naszej gminy w otoczeniu zewnętrznym.

W drugiej części spotkania sołtysi mieli okazję zadawać pytania w sprawie "ustawy śmieciowej". Choć termin składania deklaracji mija 15 marca, w dalszym ciągu pojawiają się niejasności. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia zakładki "ustawa śmieciowa (na niebieskim pasku narzędziowym na naszej stronie), poprzez którą można rozwiać swoje wątpliwości zadając pytania pracownikom ochrony środowiska, lub zobaczyć czy już wcześniej nie padły podobne.

 

 

  

Dodano: 14 lutego, 2013

Komentarze

Komentowanie wyłączone.