Przyjazd niemieckiej delegacji

Gmina Długołęka po raz kolejny gości u siebie delegację z partnerskiej gminy Velen. To już blisko 10 lat, od kiedy nasze regiony są ze sobą w ścisłym porozumieniu, wynikającym z umowy partnerskiej podpisanej w 2003 roku. Zobowiązuje ona do stałej współpracy obie gminy przede wszystkim w zakresie komunikacji m.in. kontakty między mieszkańcami, różnymi organizacjami działającymi w sferze kultury oraz wymiana doświadczeń w dziedzinie służby zdrowia, ochrony środowiska i pomocy społecznej. Stałym punktem programu jest wymiana młodzieży, która podczas wizyty delegacji zamieszkuje w domach polskich rodzin. W tym roku chcemy pokazać Naszym gościom ciekawe zakątki nie tylko Gminy Długołęka, ale również okolicznych rejonów. Tematem przewodnim naszego spotkania będzie próba odpowiedzi na pytanie dokąd zmierza Europa i gwarantuję, że nie zabraknie przy tym czasu na dużą dozę zabawy – mówi Iwona Agnieszka Łebek, Wójt Gminy Długołęka. W programie delegacji przewidziano mnóstwo atrakcji dla naszych zagranicznych gości m.in. podróż śladami inwestycji EURO 2012 we Wrocławiu, turniej sportowy na Orliku w Brzeziej Łące oraz ognisko integracyjne w Godzieszowej. Młodzież dodatkowo pod opieką dyrektora Zespołu Gimnazjalno – Licealnego w Długołęce pojedzie na interesującą wycieczkę do Srebrnej Góry. Burmistrz Velen, dr Christian Schulze Pellengahr porównał nasze Gminy do sypialni wielkich aglomeracji oraz pochwalił poziom życia gospodarczego w Polsce, który coraz bardziej przypomina ten w Niemczech. Gmina Długołęka współpracuje z trzema zagranicznymi partnerami: Velen, Sarny na Ukrainie i włoskie Fossano, gdzie ostatnio gościli nasi przedstawiciele.

Relacja z delegacji niemieckiej będzie dostępna na naszym profilu Gmina Długołęka, dostępnym na facebooku.
 

Dodano: 11 lipca, 2012

Komentarze

Komentowanie wyłączone.