Przyjaźń polsko – niemiecka

W dniach 10-14 lipca 2012 r. Gmina Długołęka po raz kolejny gościła u siebie delegację z partnerskiej gminy Velen. Celem wizyty było przede wszystkim omówienie współpracy w zakresie komunikacji między mieszkańcami. Ważnym punktem był przyjazd niemieckiej młodzieży, która na czas pobytu delegacji zamieszkała w polskich rodzinach, dzięki czemu miała okazję zbliżyć się do naszego dorobku kultury i tradycji. Podczas takich wizyt budują się przyjaźnie na wiele lat, a różnice językowe nie stanowią już żadnego problemu. Drugiego dnia w budynku Urzędu Gminy odbyła się konferencja pn. „Dokąd zmierza Europa?”. Uczestnicy próbowali znaleźć odpowiedź na pytanie, w jakim kierunku rozwija się nasza gospodarka oraz jakie szanse daje nam uczestnictwo w Unii Europejskiej. Trzeciego dnia zorganizowano turniej sportowy na Orliku w Brzeziej Łące, podczas którego zarówno ci starsi jak i młodsi mogli wykazać się w zmaganiach piłkarskich i siatkarskich. Wieczorem uczestnicy mieli okazję zintegrować się podczas wspólnego biesiadowania w Godzieszowej. Burmistrz Velen, dr Christian Schulze Pellengahr bardzo dziękował za polską gościnność, która niezmiennie od lat budzi podziw w oczach innych krajów Europy. Zwrócił również uwagę na cieszące zjawisko polepszenia stosunków pomiędzy Polską a Niemcami. W przyszłym roku będziemy obchodzić dziesięciolecie naszej owocnej współpracy

Dodano: 16 lipca, 2012

Komentarze

Komentowanie wyłączone.