Rok pełen inwestycji – kanalizacja, szkoła oraz drogi

 
Pierwsze półrocze 2014 roku w gminie Długołęka obfitowało w wiele inwestycji. Na chwilę obecną gmina realizuje ponad 70 umów na remonty i inwestycje w 32 miejscowościach na łączną kwotę ponad 27,5 mln zł.

Kanalizacja
Do tej pory największa kwota została przeznaczona na rozbudowę kanalizacji sanitarnej. Sama inwestycja w Bykowie to koszt ok. 10 mln zł. Niebawem rozpoczną się prace w Domaszczynie. W ubiegłym roku zakończyła się budowa kanalizacji w Borowej za blisko 13 mln zł.

Drogi
Na budowę oraz remonty dróg gmina, w ciągu pierwszego półrocza, zawarła umowy na blisko 10 mln zł. Nowe drogi budowane są m.in. w Wilczycach, Pasikurowicach oraz Długołęce. Niedawno do użytku oddano ulicę Wiśniową w Mirkowie (kolejne wybudowane w tym rejonie drogi), a na przełomie sierpnia i wrześnie zostanie otwarta droga transportu ciężkiego Kamień –Byków. Modernizacje nawierzchni drogowych realizowane są aktualnie równolegle w siedmiu miejscowościach,natomiast w pięciu zostały już zakończone.

Oświetlenie
Kolejnym przedsięwzięciem realizowanym przez wójta jest systematyczna rozbudowa oświetlenia. Na projekty oraz budowę nowych punktów oświetleniowych gmina planuje wydać ok. 2,5 mln zł. W chwili obecnej zawierane są umowy na budowę oświetlenia w Borowej, Dobroszowie Oleśnickim, Skale, Bielawie i Długołęce oraz Bykowie. Roboty budowlane trwają w Siedlcu, Długołęce i w Domaszczynie. Prace projektowe dla budowy oświetlenia drogowego odbywają w 19 miejscowościach. 

Dla młodszych i starszych
Jedną z największych inwestycji w gminie w tym roku, zaraz po budowie kanalizacji w Bykowie, jest rozbudowa szkoły podstawowej w Kiełczowie. Wartość inwestycji to blisko 8 mln zł. Prace budowlane są trakcie realizacji. W Godzieszowej powstaje z kolei świetlica wiejska. Wartość budowy oraz projektu to kwota ponad 700 tys. zł. Niebawem podobny obiekt powstanie w Stępinie – podpisano już umowę na to zadanie. W pierwszym półroczu gmina wykonała również remont dachu OSP Długołęka.

Sport
Gmina nie oszczędza na sporcie. Największą inwestycją jest budowa pierwszego kompleksu lekkoatletycznego w powiecie wrocławskim w ramach programu „Dolny Śląsk dla królowej sportu”. Koszt inwestycji to ponad 600 tys. zł, z czego połowę gmina otrzymała ze środków Urzędu Marszałkowskiego. Modernizacji uległa nawierzchnia boiska w Kamieniu , a niebawem rozpoczną się prace remontowe nawierzchni boiska w parku w Mirkowie. Tereny zielone zostały zagospodarowane w Kępie, Januszkowicach oraz w Skale.

Adrian Walczyk

Dodano: 14 sierpnia, 2014

Komentarze

Komentowanie wyłączone.