Rumak z głową w chmurach. Koń – moje życie

20 marca Urząd Gminy Długołęka znów zmienił się w miejsce wystawowe. Tym razem, dzięki uprzejmości i zaangażowaniu Miłośników i Sympatyków Koni, gościliśmy w Długołęce wystawę fotografii zatytułowaną „Rumak z głową w chmurach. Koń – moje życie”.

Wystawa przyciągnęła uwagę mieszkańców naszej gminy oraz spore grono „koniarzy”. W wydarzeniu brali udział również sołtysi i radni. Otwarcia wystawy dokonali Zastępca Wójta Gminy – Dariusz Jedynak oraz nasz Honorowy Obywatel – wielki miłośnik koni – prof. Andrzej Lange. Następnie rozpoczęła się część artystyczna. Na scenie pojawił się aktor Teatru Polskiego we Wrocławiu – Jan Blecki, który przybliżył zebranym rys historyczny konia w Polsce. Zadeklamował również wiersz Bolesława Leśmiana pt. „Koń”. Ksiądz Jacek Tomaszewski przygotował natomiast koncert gitarowy. W jego repertuarze znalazły się utwory bliskie i znane miłośnikom koni. Cały występ okraszony był ciekawymi i dowcipnymi z anegdotami.

Po podziękowaniach dla współorganizatorów wystawy cała widownia przeniosła się do holu głównego urzędu – gdzie wójt oraz prof. Lange przecięli wstęgę – otwierające w ten sposób główny element imprezy – wystawę fotografii.

Mnóstwo artystycznych fotografii z końmi w tle, tablice relacjonujące aktywność koniarzy gminnych na przestrzeni 10 ostatnich lat, muzyka rodem z westernu, multimedialne pokazy zdjęć i filmów oraz wspaniały catering przygotowany przez nowo założone Koło Gospodyń wiejskich z Godzieszowej – tym wszystkim uraczyli nas organizatorzy wystawy. Dodatkowo dla zwiedzających przygotowane były drobne upominki – lizaki w kształcie koni, ciastka – koniki i inne sympatyczne podarunki.

Tak właśnie w sympatycznej i ciepłej atmosferze upłynęło nam zwiedzanie wystawy, za co bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w jej przygotowanie osobom, a w szczególności Panu Dariuszowi Śmichurze, który potrafi zarazić swoją energią i pasją niewątpliwie każdego.

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z wystawy w naszej GALERII

Dodano: 21 marca, 2012

Komentarze

Komentowanie wyłączone.