Rusza budowa chodników przy powiatówkach

 
Po wielomiesięcznych rozmowach wójta ze starostwem powiatowym udało się dojść do ustnego porozumienia co do budowy chodników przy drogach powiatowych. Pierwsze powstaną w Wilczycach i Szczodrem. 

Chodniki w Wilczycach i Szczodrem będą pierwszymi, które powstaną w konsekwencji wielomiesięcznych rozmów prowadzonych przez wójta gminy z władzami powiatu wrocławskiego. Chodniki w innych miejscowościach będą sukcesywnie zlecane do zaprojektowania i wybudowania. Iwona Agnieszka Łebek podpisała w połowie lipca umowę na opracowanie dokumentacji projektowej budowy chodnika wzdłuż ul. Wrocławskiej w Wilczycach. Projekt będzie realizowany na odcinku od ul. Malinowej do ostatnich zabudowań mieszkalnych w stronę Wrocławia. Termin dostarczenia dokumentacji wraz z pozwoleniem na budowę wyznaczono do 28 lutego 2015 r. Wartość prac projektowych to kwota 55 350 zł brutto.

Zgodnie z założeniami inwestycyjnymi i zapisami Wieloletniego Programu Finansowego budowa chodnika ma zostać sfinalizowana w roku 2015. Równolegle ma być też opracowywana – na zlecenie powiatu wrocławskiego – dokumentacja dla chodnika w Szczodrem. Kolejne chodniki, zgodnie z propozycją wójta, mają powstać w Siedlcu, Brzeziej Łące, Bierzycach, Kiełczowie oraz Mirkowie. W budżecie gminy na program poprawy bezpieczeństwa przy drogach powiatowych zabezpieczono po 700 tys. zł na lata 2015-2018.

Karolina Pietrzak

Dodano: 12 sierpnia, 2014

Komentarze

Komentowanie wyłączone.