Ruszyła akcja nasadzeń

 

Ruszyła akcja nasadzeń w gminie Długołęka. Do końca maja wszystkie miejscowości będą ozdobione rabatami kwiatowymi. W akcję zaangażowali się mieszkańcy a nawet urzędnicy z wójtem na czele.

Do końca maja gmina utonie w dywanie kilkudziesięciu tysięcy kwiatów. Oficjalna inauguracja odbędzie się już dziś (16 maja) przed urzędem gminy. W prace zaangażowała się inicjatorka akcji Iwona Agnieszka Łebek. Jak sama przyznaje: – Pomysł ma na celu integrację naszych mieszkańców oraz zmobilizowanie ich do wspólnego działania. W każdej z 41 miejscowości wytypowaliśmy miejsca pod rabaty kwiatowe. Od jutra akcja obiegnie całą gminę. Dla najbardziej zaangażowanych sołectw mam przygotowaną niespodziankę – mówi pani wójt. Nasadzenia będą się odbywać pod okiem profesjonalistów, którzy pokażą w jaki sposób należy pielęgnować kwiaty i jak uzyskać spektakularny efekt. – Chciałabym, żeby kwiaty stały się wizytówkami wsi. W okresie letnim gminę odwiedza wielu rowerzystów. Przyjeżdżają tu całe rodziny z dziećmi. Wśród kwiatów będzie im przyjemnie i kolorowo – dodaje wójt. Nasadzenia w miejscowościach odbędą się 17 i 24 maja.

Adrian Walczyk

Dodano: 16 maja, 2014

Komentarze

Komentowanie wyłączone.