Sarny – bliżej Europy

W partnerskim mieście Sarny (Ukraina) odbyły się obchody z okazji „Dnia Europy”. Uroczystość miała symboliczne podłoże wieloletnich starań Ukrainy o wejście do Unii Europejskiej. Na konferencji prasowej omawiano możliwości pozyskiwania zewnętrznych środków finansowych na rzecz lokalnego samorządu, a tuż po niej podniesiono flagę zjednoczonej Europy. 

Obchodom towarzyszyły liczne przemówienia na temat wspólnoty europejskiej, wspólnego wolnego rynku w obrębie unii oraz zniesienia granic. Władze miasta Sarny nie kryły olbrzymich nadziei na wejście Ukrainy do Unii Europejskiej, co miałoby olbrzymie znaczenie dla podniesienia jakości życia mieszkańców. W związku z „Dniem Europy” zorganizowana została konferencja prasowa, na której omawiano przede wszystkim możliwości pozyskiwania zewnętrznych środków finansowych. Przedstawiciel Urzędu Gminy Długołęka przedstawił naszym partnerom możliwości finansowania wielu inwestycji oraz podejmowania wielu projektów, podwyższających standardy życia. Po prelekcji odbyło się oficjalne (symboliczne!) podniesie flagi Unii Europejskiej.

Dodano: 27 maja, 2013

Komentarze

Komentowanie wyłączone.