Ścieżka biegowa w Szczodrem otwarta

4350 metrów – dokładnie tyle ma nowo otwarta ścieżka biegowa w parku Szczodre. Na tydzień przed wrocławskim maratonem blisko stu dwudziestu biegaczy wystartowało w biegu otwarcia. Bez względu na wynik każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal od wójta gminy oraz patrona akcji – Radia Wrocław. Swoje siły sprawdziły również maluchy w tradycyjnym biegu krasnala.

Trasa w Szczodrem usytuowana jest głównie pod koroną wysokich drzew, która doskonale chroni przed słońcem. Każdy kilometr ścieżki jest dokładnie oznakowany, dzięki czemu można mierzyć tempo swojego biegu. Ułatwia to również orientację w terenie. W niedzielnym biegu otwarcia zawodnicy mieli do pokonania dwie pętle o łącznej długości 8,7 km. Najszybciej na linii mety zameldował się Patryk Podolski z czasem 31:28. Tuż za nim wbiegli Piotr Chodorski (33:04) oraz Kamil Mańkowski (33:11). Najszybszą uczestniczką była Agata Gałecka (43:32), która w ogólnej klasyfikacji zajęła 43. miejsce. Wynik był sprawą drugorzędną, bo w bieganiu chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę oraz aktywność fizyczną na świeżym powietrzu. Wszyscy uczestnicy otrzymali pakiety startowe oraz pamiątkowe medale. Dużym powodzeniem cieszył się tradycyjny bieg krasnala, w ktróym wystartowało blisko 50 maluchów. Na mecie na każdego krasnala czekały słodkie upominki. Piękna pogoda oraz wspaniała atmosfera sprawiły, że niedziela w parku Szczodre należała do bardzo udanych. Mamy nadzieję, że ścieżka biegowa stanie się kolejnym argumentem, dla którego warto odwiedzić to miejsce.

Klasyfikacja generalna oraz pomiary czasowe z niedzielnego biegu dostępne są tutaj.

Obszerna galeria zdjęć z otwarcia ścieżki dostępna tutaj

Adrian Walczyk

Dodano: 9 września, 2013

Komentarze

Komentowanie wyłączone.