Segregacja odpadów – nowe przepisy/stare zasady

Szanowni mieszkańcy,

Jak zapewne słyszeliście od 1 lipca 2017 r. weszły w życie nowe przepisy w zakresie segregacji odpadów komunalnych. Celem nowelizacji jest ujednolicenie systemu zbiórki odpadów na terenie całego kraju na cztery frakcje – dla każdej pojemnik/worek innego koloru: niebieski, zielony, żółty, brązowy.

Pragniemy Państwa uspokoić, że w naszej gminie nic się nie zmienia, taki właśnie system funkcjonuje od 2013 r. W dalszym ciągu odpady zbieramy w czterech frakcjach : niebieski – papier, zielony- szkło, żółty – tworzywa i metale, brązowy – bio.

Jednocześnie prosimy o prawidłową segregację oraz zgniatanie plastiku przed umieszczeniem w worku, a w przypadku odpadów bio, w pierwszej kolejności zachęcamy do kompostowania.

Pozostałości odpadów zielonych, których nie uda się zagospodarować we własnym zakresie prosimy o umieszczanie w workach, starając się by były one jak najmniej wilgotne.

Pamiętajmy, że niezgniecione odpady zajmują dwa razy większą objętość na śmieciarce, a mokra trawa waży dwa razy więcej. Nie płaćmy za wożenie powietrza i wody!

Dodano: 6 lipca, 2017

Komentarze

Komentowanie wyłączone.