Smak świąt i swojskiego jedzenia – wkrótce w Długołęce

Nie masz pomysłu na dzisiejszy obiad? Wpadnij dziś do Urzędu Gminy Długołęka. Od godz. 16 zapraszamy na prezentację kół gospodyń wiejskich. "Przy wigilijnym stole" – będzie smacznie, miło i świątecznie!

Na terenie gminy Długołęka funkcjonuje pięć kół: w Godzieszowej, Siedlcu, Jaksonowicach, Pruszowicach i Stępinie. Dziś każde z nich zaprezentuje swoje kulinarne umiejętności w urzedzie gminy podczas spotkania "Przy wigilijnym stole". Degustacje będą połączone z prezentacjami na temat działalności kół. Zainteresowani dowiedzą się jak przyrządzić swojskie jedzenie, będą mogli też kupić tradycyjne domowe wyroby. Chętni wymienią się świątecznymi przepisami. – Koła gospodyń towarzyszą nam głównie przy gminnych uroczystościach, na których rozpieszczają nas pysznymi, domowymi wypiekami. Dzięki ich działalności słowo „polska prawdziwa wieś” nie przepadło w słowniku archaizmów – mówi Iwona Agnieszka Łebek. Wójt zachwala talenty kulinarne gospodyń, docenia też ich zaangażowanie w organizację imprez. – Zapraszam dzisiaj wszystkich do siedziby gminy, gdzie na każdego będą czekać przepyszne potrawy świąteczne – mówi.

STARTUJEMY O GODZ. 16

Adrian Walczyk

Dodano: 22 listopada, 2013

Komentarze

Komentowanie wyłączone.