Śniadanie wielkanocne

Stół wielkanocny kojarzy się z wieloma pysznościami: białą kiełbaską, żurkiem, pisankami, święconką i cukrowym barankiem. Ale przede wszystkim stół wielkanocny to symbol pojednania, wzajemnej życzliwości oraz rodzinnego ciepła. 

– Z okazji zbliżających się świąt Wielkiej Nocy, życzę wam rodzinnej atmosfery, pogody ducha, bliskości zmartwychwstałego Chrystusa oraz ciepła, które mam nadzieję, będzie wam towarzyszć nie tylko przy wielkanocnym stole, ale przez wszystkie dni w roku
– tego między innymi życzyła dziś pani wójt podczas śniadania wielkanocnego z sołtysami, radnymi oraz księżmi z gminnych parafii.  Proboszczowie zwrócili szczególną uwagę na obchody świąt wielkanocnych, które niestety coraz częściej przybierają formę skomercjalizowaną. Wiele osób zapomina w pośpiechu życia codziennego, na czym polega rzeczywista idea wspólnego spotkania i co tak napradę podczas niego czcimy. 

W wielu domach na dobre rozpoczęły się przygotowania do świąt.  Oby w tej nieustannej walce z czasem, znalazło się miejsce na chwilę refleksji i potrzeby bliskości drugiej osoby – tego wam serdecznie życzymy.

Dodano: 27 marca, 2013

Komentarze

Komentowanie wyłączone.