Sportowe emocje w Siedlcu

 
Po raz kolejny Siedlec był gospodarzem Ogólnopolskich Zawodów w Powożeniu. W zawodach wzięło udział 31 zaprzęgów z całej Polski. Rywalizacja odbyła się w trzech konkurencjach: ujeżdżenie, zręczność oraz maraton. 

Zaprzęgi miały do pokonania sześć kilometrów. Oprócz dobrego wyniku czasowego liczyła się również kondycja konia na linii mety. – Koń musi dotrzeć na metę w dobrej kondycji. Optymalna szybkość robocza to 14 kilometrów na godzinę – podkreśla prof. Andrzej Lange, prezes stowarzyszenia Klub Jeździecki Siwek, które organizuje zawody. Poza zawodami organizatorzy zapewnili wszystkim uczestnikom swojskie jedzenie przygotowane przez koło gospodyń z Godzieszowej oraz stoiska z konnym asortymentem.

Zwycięzcy sześciu kategorii Ogólnopolskich Zawodów w Powożeniu

Kategoria C1 – Sebastian Bogacz 
Kategoria C2 – Jacek Kozłowski
Kategoria N1 – Bartłomiej Kwiatek
Kategoria N2 – Jacek Kozłowski
Kategoria L1 – Bartłomiej Kwiatek
Kategoria L2 – Krzysztof Maciak

Adrian Walczyk

Dodano: 12 sierpnia, 2014

Komentarze

Komentowanie wyłączone.