Sportowe zakończenie roku szkolnego

Koniec roku szkolnego oznacza również koniec sportowej rywalizacji między szkołami. W urzędzie gminy podsumowaliśmy wyniki sportowe młodzieży.  Nasi uczniowie zdominowali powiat wrocławski, a nasza gmina uplasowała się na drugim miejscu w Polsce (kat. gminy od 15-40 tys. mieszkańców) w XIX Sportowym Turnieju Miast i Gmin 2013.

W ciągu całego roku szkolnego na terenie naszej gminy odbyło się wiele zawodów sportowych – od tenisa stołowego począwszy, kończąc na czworo boju chłopców i kobiet.  W klasyfikacji końcowej szkół podstawowych najlepszy okazał się Kiełczów. Drugie miejsce zajęła Łozina, a tuż za nią Borowa. Wśród gimnazjalistów bezkonkurencyjna okazała się Długołęka. Kolejne stopnie podium przypadły Łozinie i Siedlcowi. Szkoły, które znalazły się na podium otrzymają od wójta gminy wsparcie finansowe na zakup sprzętu sportowego. Poza sukcesami w gminie, nasi uczniowie zdominowali również powiat wrocławski. Czternaście razy sięgali po medale, w tym czterokrotnie po złoto.  Dobrą wiadomością jest również drugie miejsce w XIX  Sportowym Turnieju Miast i Gmin 2013, organizowanym w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu. – Kiedy po raz pierwszy startowaliśmy w turnieju znaleźliśmy się za pierwszą setką. Rok temu byliśmy na piątym miejscu, teraz na drugim, a za rok pozostaje nam tylko pierwsze – podsumowuje z uśmichem sportowe zmagania Marian Pyzałka, specjalista ds. sportu. Trzymamy kciuki!

Podsumowanie wyników sportowych szkół w gminie Długołęka

Adrian Walczyk

Dodano: 26 czerwca, 2013

Komentarze

Komentowanie wyłączone.