Spotkanie policjantów z uczniami SP w Kiełczowie

Policjanci „Drogówki”, pełniący służbę w Komisariacie Policji w Długołęce, spotkali się z najmłodszymi uczniami Szkoły Podstawowej w Kiełczowie. W spotkaniu wzięło udział 48 dzieci z klas 0.

Tematem spotkania było bezpieczeństwo w poruszaniu się po drogach gminy Długołęka oraz podstawowe zasady obowiązujące wszystkich pieszych zgodnie z Kodeksem Drogowym. Policjanci wyjaśnili maluchom jak bezpiecznie jeździć na rowerach lub łyżworolkach. Ponadto przypomnieli o zagrożeniach: przestrzegali przed rozmowami lub propozycjami podwiezienia samochodem przez nieznane im osoby albo przyjmowania od nich np. słodyczy oraz wyjaśnili dzieciom w jaki sposób powinny zachowywać się jeśli znajdą się w takiej sytuacji. Funkcjonariusze przestrzegali również przed niebezpieczeństwem spotkania z psami wskazując w jaki sposób należy chronić zdrowie przed atakami zwierząt.

Dodano: 23 kwietnia, 2012

Komentarze

Komentowanie wyłączone.