Spotkanie z sołtysami

Planowane inwestycje w 2013 roku, podział środków na inicjatywy sołeckie, "ustawa śmieciowa" oraz program estetyki wsi – to główne tematy, które zostały poruszone na spotkaniu z sołtysami.

W miniony weekend pani wójt, przewodniczący rady oraz radni obu klubów spotkali się w Czeszowie z sołtysami. Korzystając z okazji Dnia Sołtysa, na ich ręce zostały złożone oficjalne podziękowania za zaangażowanie w rozwój gminnych miejscowości oraz pamiątkowe upominki. Następnie odbyło się szkolenie obejmujące: planowane inwestycje, podział środków sołeckich, "ustawę śmieciową" oraz program estetyki wsi. Sołtysi zaznaczyli na specjalnie przygotowanych mapach miejsca, które należy doprowadzić do porządku w pierwszej kolejności. Przede wszystkim chodzi o: zniszczone znaki, barierki przy pasie drogowym, pomalowane przystanki, zarośnięte pobocza oraz zabrudzone oczka wodne i stawy. Każdy sołtys na zakończenie kursu otrzymał materiały szkoleniowe, które pomogą mu w przekazaniu informacji zainteresowanym mieszkańcom. 

Dodano: 18 marca, 2013

Komentarze

Komentowanie wyłączone.