Stadion lekkoatletyczny otwarty!

 
Jako pierwsza gmina powiatu wrocławskiego możemy się pochwalić nowoczesnym kompleksem lekkoatletycznym. Stadion został oficjalnie otwarty a na bieżni odbyły się pierwsze zawody. W uroczystości wzięli udział wielokrotni mistrzowie Europy i świata w biegu na 400 metrów Jakub Krzewina, Marcin Marciniszyn oraz Łukasz Krawczuk.

Stadion w Długołęce powstał w ramach programu „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu”. Gmina uzyskała dofinansowanie z urzędu marszałkowskiego w wysokości 310 tys. zł na budowę. Mieszkańcy mają do swojej dyspozycji: czterotorową bieżnię o długości 200 metrów, sześciotorową bieżnię do sprintu, skocznię w dal oraz boiska do pchnięcia kulą i do piłki nożnej. W kolejnym etapie gmina postawi oświetlenie oraz szatnię.

W uroczystości otwarcia wzięli udział wielokrotni mistrzowie Europy i świata w biegu na 400 metrów Jakub Krzewina, Marcin Marciniszyn i Łukasz Krawczuk, a także twórca sukcesów polskiej sztafety Józef Lisowski. – Bardzo się cieszę, że tego typu obiekty powstają nie tylko w dużych miastach, ale również w gminach wiejskich. Moi zawodnicy nie pochodzą z dużych miejscowości. Mam nadzieję, że za kilka lat pod moje skrzydła trafi przyszły mistrz olimpijski, właśnie z gminy Długołęka. Gratuluję wam wspaniałej inwestycji – mówił Józef Lisowski. Reprezentanci Polski mieli okazję przetestować bieżnię w sztafecie pokazowej z udziałem szkolnej młodzieży.

Stadion lekkoatletyczny to kolejny obiekt sportowy w gminie. Do dyspozycji mieszkańców są również liczne boiska wielofunkcyjne, orliki, siłownie napowietrzne, pełnowymiarowe boiska do piłki nożnej, korty tenisowa a także hala sportowa. – Inwestycja w sport zawsze się opłaca. Dzięki temu aktywizujemy mieszkańców i stwarzamy im szansę rozwijania swoich umiejętności. Kompleks lekkoatletyczny jest otwarty dla każdego – mówi Iwona Agnieszka Łebek, wójt gminy.

Więcej zdjęć na oficjalnym profilu gminy na Facebooku: www.facebook.com/wdlugolece

Adrian Walczyk

Dodano: 14 października, 2014

Komentarze

Komentowanie wyłączone.