STOP zaśmiecaniu gminy!

 
W ubiegłym roku udało się nam uporządkować i wysprzątać wszystkie drogi z zalegających w rowach ogromnych ilości odpadów. Nie minęło nawet pół roku od zakończenia akcji porządkowej, a przydrożne rowy i pobocza dróg znowu zaczynają tonąć w górach śmieci. Czas coś z tym zrobić!

Z problemem nagminnego zaśmiecania przestrzeni publicznej boryka się zdecydowana większość gmin w kraju. Choć akcje sprzątania prowadzone są w nich regularnie zawsze znajdzie się kilka osób pozbawionych zdolności myślenia, rzucających śmieci gdzie popadnie. No bo co można zrobić z opakowaniem po chipsach, worem pełnym odpadów czy starą meblościanką? W domu zajmuje niepotrzebnie miejsce, śmierdzi, stwarza problemy. Lepiej przecież wyrzucić do rowu – niech gmina się martwi. Najwyższa pora wyplenić takie myślenie i podjąć stosowne kroki eliminujące takie zachowanie. Jeśli ktokolwiek zauważy intruza zaśmiecającego gminę, bardzo prosimy o udokumentowanie
tego za pomocą zdjęć lub filmików oraz przesłanie do urzędu gminy. Pomoże nam to w bezdyskusyjnym ustaleniu kto jest odpowiedzialny
za zaśmiecanie gminy oraz w nałożeniu na niego kary. – Nie pozwólmy, żeby śmieci fruwały po naszych miejscowościach, lądując ostatecznie zarówno na drogach jak i na naszych własnych podwórkach – apeluje wójt Iwona Agnieszka Łebek. Gmina systematycznie
organizuje bezpłatną zbiórkę odpadów wielkogabarytowych. Pierwsza już się odbyła. Harmonogram jest dostępny w zakładce
“ustawa śmieciowa” na stronie gminy oraz w urzędzie. Gmina prowadzi również akcję odbierania elektrośmieci. W ubiegłym
roku udało się zebrać kilka ton lodówek, pralek i innych sprzętów elektronicznych. – Mieszkańcy naprawdę mają duże możliwości pozbycia się z domu zalegających wielkogabarytów. Nawet w przypadku przegapienia wywozu odpadów przez firmę, można je dostarczyć na
własną rękę do Punktu Selektywnej Zbiórki w Bielawie. Niektórzy jednak wolą spakować śmieci na przyczepę i wywieźć do rowu, co jest
dla mnie totalnym absurdem – mówi Tomasz Bartoszewski, kierownik ochrony środowiska.

Dodano: 4 kwietnia, 2014

Komentarze

Komentowanie wyłączone.