Sukces młodych piłkarzy z Borowej!

Drużyna piłki nożnej chłopców z gimnazjum w Borowej zwyciężyła w finale wrocławskiej strefy ogólnopolskiego turnieju Coca-Cola CUP. W finale pokonała głównych pretendentów do tytułu – wrocławską akademię piłkarską i awansowała do etapu wojewódzkiego, w którym spotkało się 16 najlepszych zespołów z Dolnego Śląska.

Finały wojewódzkie były rozgrywane na stadionie AWF-u Wrocław. Nasi reprezentanci trafili do jednej grupy ze szkołą mistrzostwa sportowego z Dzierżoniowa, gimnazjum nr 2 z Nowej Rudy oraz gimnazjum nr 3 z Lubania. Dwa zwycięstwa pozwoliły podopiecznym Wiesława Gniewka awansować z drugiego miejsca do ćwierćfinałów, w których czekali mistrzowie ubiegłorocznej edycji – ZS nr 3 z Lubina (szkółka piłkarska Zagłębia Lubin). Niestety mimo dużych chęci i zaangażowania na boisku, nie udało się naszym piłkarzom powtórzyć sukcesu z finału strefy wrocławskiej i ulegi przeciwnikom 1:9. Mimo wysokiej porażki, trzeba podkreślić, że gimnazjaliści z Borowej znaleźli się w ósemce najlepszych drużyn na Dolnym Śląsku, co jest największym sukcesem sportowym w historii szkoły.

Do udziału w tegorocznej edycji Coca-Cola Cup zapisało się 3495 drużyn chłopców i dziewcząt z całej Polski. Zespoły rywalizują w trzech rundach: od eliminacyjnej, przez finały wojewódzkie, aż po finał krajowy, który odbędzie się 7-8 czerwca. Nagrodą główną dla zwycięskiej drużyny jest wyjazd na obóz treningowy do jednego z najlepszych klubów ligi włoskiej, Juventusu Turyn. 

Skład drużyny: Dawid Kyrcz, Dawid Jeziorek, Grzegorz Kazimierowicz, Brajan Skóra, Łukasz Rejak, Andrzej Hołda, Mateusz Kowalski, Patryk Zator, Kacper Bartczak, Dominik Owczarek
Opiekun: Wiesław Gniewek

Adrian Walczyk, Marian Pyzałka

Dodano: 16 maja, 2013

Komentarze

Komentowanie wyłączone.