Świetlica w Godzieszowej otwarta

 
Mieszkańcy Godzieszowej mogą już korzystać z nowej świetlicy wiejskiej. To pierwsza tego typu placówka budowana w ramach programu rozbudowy świetlic w gminie Długołęka. Bliźniaczy, nieco większy obiekt, powstaje w Stępinie. 

Wartość inwestycji to blisko 700 tys. złotych. W planach gminy jest jeszcze zamontowanie klimatyzacji. Do dyspozycji mieszkańców są dwa pokoje (większy i mniejszy), kuchnia, szatnia oraz toaleta. – Bardzo się cieszymy z świetlicy. Wreszcie mamy miejsce, w którym będzie można się spotkać, które będzie łączyło i integrowało mieszkańców wsi. Mamy nadzieję, że uda się nam organizować tam fajne zajęcia i oprócz seniorów przyciągnąć również dzieci i młodzież – mówi pani Zofia Eisler, przewodnicząca koła gospodyń wiejskich w Godzieszowej. Podczas uroczystości otwarcia wójt gminy przekazała na ręce sołtysa symboliczny klucz. – Otwieramy nowy rozdział. Mam nadzieję, że w tej świetlicy będą się rodzić wielkie pomysły. Trzymam za was kciuki – mówiła Iwona Agnieszka Łebek. Wójt zapowiada kontynuację programu budowy świetlic. W jakich miejscowościach powstaną kolejne obiekty jeszcze niewiadomo. 

Adrian Walczyk

Dodano: 10 grudnia, 2014

Komentarze

Komentowanie wyłączone.