Święto konia w Siedlcu

Jedna z największych imprez jeździeckich na Dolnym Śląsku odbędzie się w niedzielę 20 maja w Gminie Długołęka. Święto konia odbywa się już po raz 11. Impreza rozpocznie się o godz. 10 w Siedlcu Trzebnickim. Co roku w wystawie uczestniczy kilka tysięcy miłośników i hodowców koni.

W programie wyceny klaczy rocznych, 2, 3 – letnich oraz rocznych ogierków. W trakcie imprezy planowana są pokazy: powożenia, woltyżerki oraz pokazy western. Dla najmłodszych wielbicieli koni przewidziano, przejażdżki: kucykami, końmi oraz powozami. Smaczną domową kuchnię przygotuje Koło Gospodyń Wiejskich w Godzieszowej. Na rozstawionych stoiskach handlowych będzie można kupić stroje sportowe związane z hipiką, kapelusze rodeo, wyroby rękodzieła związane z tematyką konną i rząd dla swojego ulubionego konia.

– W pierwszej polskiej encyklopedii można było wyczytać" "Koń jaki jest, każdy widzi". Dziś, gdy łatwiej obejrzeć to piękne zwierzę w Internecie niż w naturze, takie imprezy dają szansę zobaczyć je "na żywo". Być może dlatego nasze "święto konia" z roku na rok cieszy się rosnąca popularnością – mówi wójt Gminy Długołęka Iwona Agnieszka Łebek.

Dodano: 17 maja, 2012

Komentarze

Komentowanie wyłączone.