Święto Konia w Siedlcu

Już w najbliższą niedzielę (19 maja) Siedlec Trzebnicki po raz dwunasty ugości miłośników koni z całej Polski na corocznym "Święcie Konia". Jest to jedna z największych imprez hodowlano-wystawowych na Dolnym Śląsku, której towarzyszy wiele atrakcji – zarówno dla pasjonatów, jak i amatorów sportów hippicznych.

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest "Koń w filmie". Dzięki przygotowanym inscenizacjom widzowie poczują się jak na planie filmowym  "Aleksandra", "Benhura", "Niezwyciężonego secretariatu", "Hidalgo" oraz "Zorra". Stałym punktem imprezy są pokazy oraz wyceny klaczy i ogierów, które zawsze budzą największe zainteresowane wśród pasjonatów.  Najmłodszym uczestnikom oraz amatorom jazdy konnej na pewno przypadną do gustu przejażdżki kucykami, a koneserom polskiej kuchni – wypieki kół gospodyń wiejskich. Organizatorami imprezy są wójt gminy Długołęka oraz Terenowe Koło Hodowców Koni – początek o godz. 10, wstęp wolny!  

Jak dojechać z Wrocławia (AOW)?

Jadąc Autostradową Obwodnicą Wrocławia w kierunku Warszawy, tuż przed drogą S8, skręcamy w prawo na "łącznik Długołęka". Na pierwszym skrzyżowaniu świetlnym skręcamy w lewo i kierujemy się w stronę Pasikurowic, mijając po drodze Ramiszów. Dojeżdżając do głównej drogi w Pasikurowicach (koło cmentarza) skręcamy w prawo i po kilku kilometrach dojezdzamy do mety, czyli Siedlca Trzebnickiego. 

Jak dojechać z Wrocławia (Psie Pole)?

Jadąc Al. Jana III Sobieskiego mijamy Mirków i dojeżdżamy do skrzyżowania z "łącznikiem Długołęka", na którym skręcamy w lewo. Jadąc w kierunku AOW, odbijamy w prawo na pierwszym skrzyżowaniu świetlnym. Jadąc przez Pruszowice i Domaszczyn kierujemy się na Bukowinę. Przejeżdżając nad drogą S8 dojeżdżamy do głównej drogi w Pasikurowicach, na której skręcamy w prawo i za chwilę będziemy w Siedlcu Trzebnickim.
 
Adrian Walczyk

 

Dodano: 13 maja, 2013

Komentarze

Komentowanie wyłączone.