Święto Policji

27 lipca o godzinie 10:00 na wrocławskim rynku rozpoczęły się wojewódzkie obchody Święta Policji. Uroczystość została poprzedzona złożeniem wieńców w hołdzie policjantom zamordowanym przez NKWD w Twerze oraz poległym podczas pełnienia obowiązków służbowych. Następnie Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu, nadinspektor Dariusz Biel odznaczył 80 funkcjonariuszy oraz 15 przedstawicieli władz samorządowych, sądów, prokuratur, wojska i policji czeskiej za zasługi na rzecz policji. W gronie wyróżnionych znalazła się również Iwona Agnieszka Łebek, wójt gminy Długołęka. Łącznie na Dolnym Śląsku z okazji Święta Policji na wyższe stopnie awansowano 1909 funkcjonariuszy. Dla mieszkańców, uczestniczących w obchodach przygotowano liczne atrakcje, z których najciekawszą jest pierwszy zlot motocyklowy dolnośląskich policjantów, promujący program prewencyjny pod hasłem „Bezpieczny Motocyklista”. Na rynku można obejrzeć kilkadziesiąt maszyn, które przejadą ulicami miasta.

Wszystkim Policjantom składamy słowa największego uznania i podziękowania za zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom Dolnego Śląska.

Dodano: 27 lipca, 2012

Komentarze

Komentowanie wyłączone.