Szach mat, czyli pierwszy turniej szachowy w gminie

 W Gminnym Ośrodku Kultury odbyły się pierwsze szachowe mistrzostwa szkół podstawowych w gminie Długołęka. Przy szachownicach zasiadło w sumie 23 zawodników rywalizujących w czterech kategoriach: żeńskiej, męskiej, ogólnej i drużynowej. 

Zawody były rozgrywane systemem szwajcarskim. Za zwycięstwo w grze uczestnik otrzymywał jeden punkt, a za remis pół punktu. Dobór par przeciwników w kolejnych rundach zależał od uzyskanych wyników w poprzednich starciach. Pary dobierały się spośród tych uczestników, którzy dotychczas zdobyli jednakową liczbę punktów. Najlepszymi szachistami zostali ex aequo Wojciech Rybak ze szkoły w Kiełczowie i Jakub Wajman z Siedlca. Drużynowo bezapelacyjnie wygrała szkoła im. Wandy Chotomskiej w Kiełczowie, w której uczy się na co dzień zwyciężczyni kaytegorii żeńskiej Mira Woźnica.  Na wszystkich zawodników czekały upominki – pamiątkowe medale, słodkie mikołaje oraz profesjonalne szachy dla szkół. Inicjatorem i organizatorem turnieju szachowego był Zespół Obsługi Ekonomiczno – Administracyjnej Jednostek Oświatowych pod przewodnictwem pana Mariana Pyzałki. Arbitrem głównym turnieju był wiceprezes Polskiego Związku Szachowego – Rafał Siwik. 

Pierwsza trójka klasyfikacji generalnej:

1. Wojciech Rybak, Kiełczów, 6 punktów
2. Jakub Wajman, Siedlec, 6 punktów
3. Jakub Karolewski, Kiełczów, 5 punktów

Pierwsza trójka drużyn:

1. Kiełczów team 1
2. Kiełczów team 2
3. Siedlec team 1

Pierwsza trójka dziewczyn:

1. Mira Woźnica, Kiełczów, 3,5 pkt
2. Julia Pierzchała, Brzezia Łąka, 3 pkt
3. Julia Korolewicz, Brzezia Łąka, 3 pkt

Obszerna galeria zdjęć dostępna jest na oficjalnym profilu gminy Długołęka na www.facebook.com/wdlugolece – ZACHĘCAMY DO POLUBIENIA!

Adrian Walczyk

Dodano: 29 listopada, 2013

Komentarze

Komentowanie wyłączone.