Szkoła, której nie da się zapomnieć

Szkoła Podstawowa w Szczodrem zyskała nazwę Polskiej Niezapominajki. Nazwa nawiązuje do święta przyrody obchodzonego 15 maja. Dzień Polskiej Niezapominajki ma na celu przypominanie o ochronie środowiska, promowaniu jej walorów i zachowaniu różnorodności biologicznej Polski.

– Polska Niezapominajka jest też znakiem przypominającym o tym, co w życiu jest najważniejsze – silnych więzach międzyludzkich, potrzebie przyjaźni, pamięci o lokalnych i narodowych tradycjach – mówiła Iwona Agnieszka Łebek, Wójt Gminy Długołęka podczas uroczystości nadania imienia szkole – Wszystkim uczniom szkoły w Szczodrem życzę, aby wyrośli na pięknych, wartościowych ludzi. Bądźcie dla siebie dobrzy i życzliwi.

Dzień Polskiej Niezapominajki zapoczątkował w audycji "Ekoradio" redaktor radiowej Jedynki Andrzej Zalewski. Pierwsze obchody odbyły się w 2002 roku. W kolejnych latach do akcji włączali się pszczelarze, szkółkarze, leśnicy i inne środowiska, np. Państwowy Instytut Geologiczny, przedszkola i szkoły oraz wiele czasopism, m.in. Dziennik Zachodni, Gość Niedzielny, Gazeta Olsztyńska. Do akcji włączyły się również Lasy Państwowe. Do Polskiej Niezapominajki dołączają również rolnicy ekologiczni.

W Szkole w Szczodrem w klasach 1 – 6 uczy się ponad 70. dzieci. W ramach zajęć pozalekcyjnych realizowane są działania wpisujące się w ideę Polskiej Niezapominajki takie jak: „Sprzątanie Świata”, akcja pod hasłem: „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”, obsadzanie szkoły niezapominajkami, wigilia środowiskowa, akcja zbierania żywności dla zwierząt, wycieczka we współpracy z nadleśnictwa w „poszukiwaniu niezapominajek”, uczestnictwo w akcji „Paczka na Wschód” – zbieranie żywności i ubrań dla dzieci z okazji Bożego Narodzenia, udział w konkursie literackim poświęconym Janowi Pawłowi II, dbałość o cmentarz w Domaszczynie, Gminny Przegląd Pieśni Patriotycznej, Organizacja Crossu w Szczodrem.

Poniżej prezentujemy zdjęcia z uroczystości:

 

Dodano: 16 maja, 2012

Komentarze

Komentowanie wyłączone.