Szkolenia dla mikroprzedsiębiorców w ramach akcji „WTORKI z JPK”

SZKOLENIA DLA MIKROPRZEDSIĘBIORCÓW

w ramach akcji „WTORKI z JPK”

Naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego we Wrocławiu informuje, że od
1 stycznia 2018 r. każdy mikroprzedsiębiorca, zarejestrowany jako podatnik VAT czynny zobowiązany będzie do prowadzenia elektronicznej ewidencji VAT (rejestry zakupu i sprzedaży) i jej przesyłania do Ministerstwa Finansów jako Jednolity Plik Kontrolny (JPK_VAT).

W związku z powyższym, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców, w każdy wtorek listopada br. (t.j. 7, 14, 21 oraz 28 listopada) o godz. 12.00, w sali nr 10 – Pierwszego Urzędu Skarbowego we Wrocławiu, przy ul. Klimasa 34 – odbywać się będą nieodpłatne, otwarte szkolenia dotyczące obowiązku stosowania Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK_VAT) przez mikroprzedsiębiorców.

Jednocześnie informujemy, że Dyrektor Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu zamieścił na stronie internetowej: www.dolnoslaskie.kas.gov.pl tabelę zawierającą dane o godzinach i miejscach szkoleń w urzędach skarbowych na Dolnym Śląsku.

Mikroprzedsiębiorcy, a także księgowi, mogą korzystać ze szkoleń w dowolnym urzędzie skarbowym, niezależnie od tego, czy są podatnikami wybranego urzędu czy nie.

Zapraszamy i zachęcamy do udziału w spotkaniach. Nowy obowiązek dotyczy rozliczeń już za styczeń 2018 roku! Pierwszy JPK_VAT należy przesłać do 26 lutego 2018 r.

Wszelkie informacje o nowym obowiązku dostępne są także na stronie: www.jpk.mf.gov.pl

Dodano: 31 października, 2017

Komentarze

Komentowanie wyłączone.