Szkolenie dla rolników

Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego ogłasza nabór na dwudniowe szkolenie pn. „Stosowanie środków ochrony rośliny przy użyciu opryskiwaczy”. Liczba miejsc jest ograniczona, więc jak mawia stara maksyma – kto pierwszy, ten lepszy. 

Szkolenie odbędzie się w dwóch terminach: 21-22 stycznia oraz 11-12 lutego w Urzędzie Gminy w Długołęce. Osoby, które je ukończą otrzymają zaświadczenie, uprawniające do zabiegów z użyciem środków ochrony roślin, zaliczanych do toksycznych dla człowieka. Dokument jest ważny przez pięć lat od zakończenia kursu. Nieprzestrzeganie obowiązków w zakresie stosowania środków ochrony roślin, w tym brak ważnego zaświadczenia, może skutkować nałożeniem sankcji finansowych przez Państwową Inspekcję Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Zgłoszenia na szkolenia można kierować do p. Katarzyny Janickiej pod nr tel. 515 151 934

Adrian Walczyk

Dodano: 10 stycznia, 2013

Komentarze

Komentowanie wyłączone.