Tęcza Brzezia Łąka na Stadionie Miejskim

 Podczas ostatniej kolejki piłkarskiej Ekstraklasy młodzi zawodnicy z klubu „Tęcza” Brzezia Łąka byli eskortą dziecięcą na meczu Śląska Wrocław z Zawiszą Bydgoszcz. Choć nastroje po końcowym gwizdku nie były najlepsze ze względu na porażkę wrocławian, to jednak możliwość wyjścia na murawę Stadionu Miejskiego w towarzystwie piłkarkskich idoli na długo pozostanie w pamięci młodych zawodników.

Wyróżnienie to było jedną z nagród za zajęcie drugiego miejsca w II Mistrzostwach Aglomeracji Wrocławskiej w Piłce Nożnej. Patronem rozgrywek był prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. W turnieju wzięło udział 39 drużyn w tym cztery z gminy Długołęka – „Tęcza” Brzezia Łąka, ZSP Mirków i dwie drużyny z SP w Brzeziej Łące.Rywalizacja o wejście do finału toczyła się w czterech miastach: Brzegu, Trzebnicy, Kątach Wrocławskich i we Wrocławiu. Finał odbył się 7 października na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu, w którym wzięły udział po dwie najlepsze drużyny z eliminacji. 

Tęcza Brzezia Łąka wystąpiła w składzie: Patrycja Łosin, Mateusz Banasiak Jakub Janowiak, Paweł Bęben, Xawery Udyrysz, Jakub Siworski, Olaf Lewicki, Jakub Grochowski, Grzegorz Papiór, Radosław Salwach, Oskar Fyk, Krystian Kałużny i Dawid Andczak trener.
Prezesem klubu jest Marek Masternak.

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce – UOKP Silesia Wrocław
II miejsce – Tęcza Brzezia Łąka
III miejsce – MKS Oława
IV miejsce – MKS Piast Żmigród
V – VI miejsce – Gmina Dobroszyce, SP Odra Malczyce
VII – VIII miejsce – Gmina Borów, MKS Parasol Wrocław

Dodano: 29 października, 2013

Komentarze

Komentowanie wyłączone.