Telekonferencja z Władzami miasta Fossano – 28 października 2014 r.

We wtorek 28 października 2014 r. mieliśmy przyjemność poznać nowego burmistrza partnerskiego miasta Fossano (Włochy). Jednak spotkanie z nim miało charakter niecodzienny ponieważ odbyło się „w sieci”.
W telekonferencji w imieniu władz gminy Długołęka udział wzięli Halina Szydłowska – zastępca gminy Długołęka oraz Stanisław Azarewicz – przewodniczący rady gminy Długołęka natomiast po stronie włoskiej Davide Sordella – burmistrz miasta Fossano oraz Michele Mignacca – radny miasta Fossano.
Burmistrz miasta Fossano wyraził swoją aprobatę dla kontynuacji naszego partnerstwa. Podkreślił jak ważne są dla niego działania międzynarodowe.
Uczestnicy konferencji wyrazili chęć podtrzymania założeń naszej umowy partnerskiej podpisanej w 2009 roku. 
Obie strony podkreślały jak ważna będzie możliwość wykorzystania środków finansowych Unii Europejskiej. Zarówno Fossano jak i Długołęka chcą tworzyć partnerskie projekty na poziomie oświaty, kultury, pomocy społecznej i sportu.
Przedstawiciele włoskiego miasta partnerskiego podczas spotkania przekazali serdeczne pozdrowienia dla wszystkich mieszkańców gminy Długołęka.

Dodano: 29 października, 2014

Komentarze

Komentowanie wyłączone.