To już dziesięć lat! „Gazeta Gminy Długołęka” – dla ludzi, z ludźmi.

Dziesięć lat temu światło dzienne ujrzał pierwszy numer "Gazety Gminy Długołęka". Wiele zmieniło się od tamtego czasu. Dziś pracujemy nad nowym kształtem czasopisma. W grudniowym numerze pojawią się pierwsze nowości.

"Gazeta Gminy Długołęka" wydawana jest od 2003 roku. Jej głównym założeniem jest informowanie mieszkańców o najważniejszych wydarzeniach oraz podejmowanych inwestycjach na terenie gminy. Pomysłodawcą czasopisma oraz jego wydawcą jest wójt gminy. – Były już "Listy wójta", "Biuletyn informacji", ale niekoniecznie te formy komunikatówi przemawiały do mieszkańców. Pomyślałam, że najwyższa pora stworzyć coś z myślą o ludziach, wspólnie z nimi – mówi Iwona Agnieszka Łebek. Na przestrzeni lat gazeta przechodziła wiele zmian – od rozmiaru,po częstotliwość wydania i formę samych tekstów. W nadchodzącym numerze, z okazji jubileuszu, redakcja chce wydobyć z gazety wszystko co najlepsze i dostosować ją do potrzeb większości mieszkańców.

Jakie zmiany pojawią się w najbliższym numerze?

Zmieni się częstotliwość wydania. Gazeta będzie trafiać do mieszkańców co miesiąc, a nie jak było do tej pory – co dwa. Jak tłumaczy wójt gminy – Decyzja została podyktowana przez częstą dezaktualizację tematów. W naszej gminie dzieje się naprawdę bardzo dużo i trudno opisać wszystko na łamach dwunastu stron – mówi. W grudniowym numerze pojawią się nowe działy. Swoją stałą rubrykę będzie miał radca prawny, który w prosty i obrazowy sposób będzie tłumaczył różne zagadnienia prawne, które przydadzą się mieszkańcom. Nowością będą również „miejscowości pod lupą”, czyli wykaz podejmowanych i planowanych inwestycji w konkretnych wioskach. Redakcja nie ukrywa, że najbardziej zależy jej na podjęciu współpracy z mieszkańcami. – Każdy może współtworzyć gazetę. Czekamy na zdjęcia, gotowe teksty albo interesujące tematy. Propozycje można przesyłać mailowo na adres a.walczyk@gmina.dlugoleka.pl. Zmiana czasopisma będzie wdrażana przez kilka pierwszych miesięcy. Póki co czekamy na sugestie mieszkańców. Chcemy wiedzieć jakich informacji oczekują od nas najbardziej – mówi Iwona Agnieszka Łebek.

Prosimy o wypełnienie krótkiej sondy na stronie głównej www.gmina.dlugoleka.pl, w której pytamy o informacje, jakich oczekujecie w gazecie.

Adrian Walczyk

Dodano: 20 listopada, 2013

Komentarze

Komentowanie wyłączone.