Trening systemu wczesnego ostrzegania

W dniu 1 sierpnia 2014 r. o godzinie 17:00 odbędzie się trening systemu wczesnego ostrzegania ludności. W całej gminie zawyją syreny. Termin ćwiczeń nie jest przypadkowy – związany jest bowiem z rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego.
 
 
 
 
 
Wszystkie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu Gminy Długołeka w piątek, 1 sierpnia 2014 r. uruchomią dwukrotnie syreny alarmowe. Pierwsze syreny ogłoszą alarm o godz. 17:00, a kolejne sygnalizować będą jego odwołanie. Ćwiczenia zarządzone zostały przez Wojewodę Dolnośląskiego na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dn. 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz. U. 2013r. poz. 96). Trening pozwoli na sprawdzenie systemu łączności, lecz przede wszystkim będzie doskonałą okazją na uczczenie pamięci poległych w Powstaniu Warszawskim.
Dodano: 30 lipca, 2014

Komentarze

Komentowanie wyłączone.