Turniej Orlików w Borowej

Szybkie akcje, piękne bramki, radość po zwycięstwie, smutek po porażce. Tak w wielkim skrócie można podsumować rywalizację orlików podczas turnieju zorganizowanego w hali sportowej szkoły w Borowej.

W zawodach udział wzięło sześć drużyn z terenu gminy. Do rywalizacji stanęli reprezentanci Pasikurowic, Szczodrego, Mirkowa, Kiełczowa i Brzeziej Łąki (która wystawiła dwa zespoły). Mecze były niezwykle emocjonujące, bo o końcowym zwycięstwie zazwyczaj decydowały końcowe minuty spotkań. Ostatecznie turniej zwyciężyli młodzi gracze z Brzeziej Łąki, przed Pasikurowicami i Szczodrem. Tuż za podium znaleźli się piłkarze Mirkowa, piąte miejsce przypadło drugiej drużynie Tęczy Brzezia Łąka, a szóste Kiełczowowi.

Nie wynik był jednak najważniejszy, a możliwość aktywnego spędzenia wolnego czasu przez najmłodszych. – Cieszy nas frekwencja oraz fakt, że chłopcy w wolnym czasie wolą pokopać piłkę, niż siedzieć przed telewizorem, czy komputerem – cieszył się prezes zwycięskiej drużyny i organizator zawodów Marek Masternak. Z jego rąk pamiątkowe puchary (ufundowane przez gminę Długołęka) odebrali kapitanowie wszystkich drużyn, a nagrody rzeczowe od firmy KobeSport: Krystian Kałużny (najlepszy zawodnik turnieju), Łukasz Pisarek (najlepszy bramkarz) oraz Radosław Salwa (najlepszy strzelec).

Zwycięska drużyna z Brzeziej Łąki wystąpiła w składzie: Patrycja Łosin, Jakub Siworski, Jakub Janiak, Jakub Grochowski, Mateusz Banasiak, Radosław Salwa, Maciej Zając, Dawid Kaczmarczyk, Rafał Lesiak, Patryk Wysocki.

Paweł Kościółek 

Dodano: 22 stycznia, 2013

Komentarze

Komentowanie wyłączone.