Tuż za podium

Po raz dziesiąty samorządowcy spotkali się w Jordanowie Śląskim na halowym turnieju piłki nożnej. W zawodach udział wzięło osiem drużyn, wśród których znalazła się również reprezentacja gminy Długołęka. 

Najjaśniejszym punktem podopiecznych trenera Pawła Kościółka była wspierająca drużynę publiczność. Długołęccy kibice byli najaktywniejsi na trybunach, czego niestety nie można powiedzieć o piłkarzach.

Gmina Długołęka trafiła do grupy śmierci. Ich rywalami były broniąca mistrzowskiego tytułu Sobótka oraz rewelacja turnieju Kąty Wrocławskie. W pierwszym meczu Długołęka grając przez dwie minuty w osłabieniu musiała uznać wyższość mistrzów, przegrywając 1:4. Honorowego gola zdobył Jacek Rzepka, na co dzień meldujący nowo przybyłych mieszkańców.

W drugim spotkaniu nasza reprezentacja musiała postawić wszystko na jedną kartę. Wykorzystując liczną kadrę, co dwie minuty zmieniała zawodników, żeby wprowadzić na boisko nieco świeżości. Świetną zmianę zaliczył kapitan zespołu Paweł Kościółek, który pięć sekund po wbiegnięciu na parkiet zdobył przepięknego gola. Niestety to nie wystarczyło. Kąty Wrocławskie zadały dwa decydujące ciosy i ostatecznie wygrały 2:1. Chwilę później rozprawiły się z Sobótką i to one wyszły z grupy.

W finałowej trójce, poza Kątami, znalazły się reprezentacje powiatu wrocławskiego (z Andrzejem Szawanem na czele) oraz gospodarzy – Jordanowa Śląskiego. Po zaciętych i niezwykle emocjonujących pojedynkach, puchar mistrzostw został na miejscu. Jordanów Śląski w decydującym meczu wygrał z powiatem 2:1, a Mazur (niestety nie Ryszard – radny z Długołęki) został uznany najlepszym piłkarzem turnieju, mając na swoim koncie osiem bramek.

W tegorocznych zawodach w każdej drużynie musiała zagrać minimum jedna zawodniczka. Wójt gminy Jordanów Śląski na zakończenie rozgrywek wręczył paniom pamiątkowe dyplomy oraz czerwone róże. Choć w tym roku nie udało się nam zająć miejsca na podium, kibice spisali się na medal, za co bardzo dziękujemy.

Gminę Długołęka reprezentowali: Anna Chomicka, Izydor Kamiński, Paweł Kościółek, Tomasz Maliga, Adrian Walczyk, Jacek Rzepka, Ryszard Mazur, Sławomir Strzelecki, Michał Ciosek, Krzysztof Cieśla oraz Sławomir Rubak.

Adrian Walczyk

 

Dodano: 24 lutego, 2013

Komentarze

Komentowanie wyłączone.