Udogodnienia dla klientów ZUS

 Każdy mieszkaniec naszej gminy może bezpłatnie założyć Platformę Usług Elektronicznych (PUE). 4 lipca w urzędzie gminy od godz. 10 będzie można skorzystać z pomocy konsultantów. Platforma gwarantuje wiele udogodnień dla klientów ZUS.

Platforma Usług Elektronicznych (PUE) to zestaw usług dla wszystkich klientów ZUS. Jej sercem jest portal internetowy pue.zus.pl. Dzięki tej wygodnej formie kontaktu z ZUS możecie Państwo zrealizować większość spraw związanych z ubezpieczeniami społecznymi bez wychodzenia z domu – przez Internet. W ten sposób nie tylko uzyskacie Państwo informacje o ubezpieczeniach, świadczeniach i płatnościach czy sprawdzicie wszelkie swoje dane zamieszczone na koncie w ZUS, ale także złożycie i odbierzecie niezbędne dokumenty oraz rozliczycie składki (ePłatnik). Tą drogą można również umówić się na wizytę w ZUS. Profil PUE możecie Państwo spersonalizować zgodnie ze swoimi potrzebami. Dla każdej grupy klientów przygotowano specjalny panel ułatwiający załatwianie specyficznych dla nich spraw. Ponadto na portalu pue.zus.pl można spotkać Wirtualnego Doradcę, który odpowie na pytania z zakresu ubezpieczeń społecznychi samej Platformy Usług Elektronicznych.

Przykłady spraw, które można samodzielnie zrealizować przez PUE:

Osoba ubezpieczona może:

– Zobaczyć stan konta ubezpieczonego;
– Sprawdzić informacje o ubezpieczeniach, do których została zgłoszona i podstawach wymiaru składek, wykazanych w dokumentach rozliczeniowych złożonych przez pracodawcę;
– Zobaczyć czy płatnik składek zgłosił członków rodziny do ubezpieczeń;
– Sprawdzić kwoty środków przekazanych do OFE;
– Za pomocą Kalkulatora emerytalnego wyliczyć prognozowaną emeryturę;
– Śledzić stan swoich spraw i otrzymywać powiadomienia e-mail lub SMS;
– Zarezerwować wizytę w ZUS.
– Przekazać do ZUS „Oświadczenie członka Otwartego Funduszu Emerytalnego o przekazaniu składki do OFE…” ( w ustawowym okresie od 01 kwietnia do 31 lipca 2014 roku).

Świadczeniobiorca może:
– Zobaczyć swoje dane zapisane na indywidualnym koncie w ZUS;
– Sprawdzić szczegółowe informacje o otrzymywanych świadczeniach;
– Sprawdzić swoje zaświadczenia lekarskie ZUS ZLA; 
– Śledzić stan swoich spraw i otrzymywać powiadomienia e-mail lub SMS;
– Zarezerwować wizytę w ZUS.

Dodano: 20 czerwca, 2014

Komentarze

Komentowanie wyłączone.