Unia Europejska bliżej nas!

W piątek 19 października br. wspólnie ponad stu gości, w tym radni, sołtysi, dyrektorzy szkół oraz zgromadzeni mieszkańcy z uwagą wysłuchali omawianych zagadnień, dotyczących projektów inwestycyjnych i edukacyjnych, na których realizację przyznano Gminie Długołęka wsparcie finansowe oraz realizowanych ze środków zewnętrznych w roku 2012. Uczestnicy zostali zapoznani również z informacjami o możliwościach finansowych dla przedsiębiorców, ponadto z założeniami nowej perspektywy finansowej 2014-2020, tzn., jakiego typu projekty będą mogły otrzymać dofinansowanie w latach 2014-2020 oraz m.in. z zagadnieniami z zakresu dopłat bezpośrednich dla rolników.
 

Kulminacyjnym punktem wydarzenia było spotkanie z Eurodeputowanym VII kadencji – Panem Piotrem Borysem, który opowiedział o kulisach swojej pracy w Parlamencie Europejskim oraz odpowiedział na liczne pytania widowni.
Cieszy nas wykazane zainteresowanie mieszkańców tematyką wydarzenia oraz pracą Wydziału, zajmującego się m.in. pozyskiwaniem zewnętrznych środków finansowych. Już dziś zapraszamy na kolejną konferencję europejską za rok.

Galeria zdjęć

Dodano: 22 października, 2012

Komentarze

Komentowanie wyłączone.