Uroczystość przekazania auta strażackiego dla OSP w Długołęce

Dnia 14 stycznia 2012 r. przy Urzędzie Gminy w Długołęce odbyło się uroczyste oddanie nowo zakupionego samochodu na cele Ochotniczej Straży Pożarnej w Długołęce. Uroczystość prowadzili druh Robert Klimek (Prezes Zarządu OSP w Gminie Długołęka) oraz druh Marian Szymczak (Prezes OSP Długołęka).
Na uroczystość przybyli strażacy ze wszystkich OSP z terenu Gminy Długołęka, przedstawiciele straży pożarnej różnych szczebli, reprezentanci władzy samorządowej m.in. Wójt Gminy Długołęka – Pani Iwona Agnieszka Łebek, Radni Gminy Długołęka, kapelani oraz inni zaproszeni goście i przedstawiciele lokalnej społeczności.
Nowo zakupiony pojazd Renault Midlum z 2011 roku to średni samochód ratowniczo-gaśniczy z autopompą i napędem na 4 koła. Auto o pojemności zbiornika 2,5 m3 oraz wydajności autopompy 24hl na minutę w znaczny sposób wzmocni istniejącą jednostkę OSP w niezawodny sprzęt, który służyć będzie do gaszenia pożarów, ratownictwa techniczno-drogowego, medycznego, jak i działań chemicznych nie tylko w miejscowości Długołęka, ale również na terenie całej gminy. Do chwili obecnej OSP dysponowało jedynie dwoma bardzo wysłużonymi samochodami strażackimi, które bywały zawodne podczas akcji ratowniczych. Zakup nowego pojazd wpłynie nie tylko na poprawę komfortu działań ratowniczo-gaśniczych prowadzonych przez strażaków, ale przede wszystkim na wzrost bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Długołęka. 
Pojazd kosztował łącznie 594 tyś. zł i został zakupiony na rzecz OSP dzięki udzielonym dofinansowaniom z:
– budżetu Gminy Długołęka w kwocie 294 tyś. zł,
– Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w kwocie 50 tyś. zł,
– Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji:
  • Ze środków w dyspozycji Zarządu Głównego Ochotniczych Straży pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej (Oddział Dolnośląski) w kwocie 150 tyś. zł,
  • Ze środków w dyspozycji Komendanta Głównego Państwowej Straży pożarnej w ramach Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego w kwocie 100 tyś. zł.
 
Zarząd OSP Długołęka składa serdeczne podziękowania przede wszystkim sponsorom i osobom, które zaangażowały się w zakup samochodu, a tym samym przyczyniły się do podniesienia bezpieczeństwa w naszej gminie. Ponadto wyrazy wdzięczności składamy strażakom za ich trud i poświęcenie, a także sponsorom Dyrektorowi Selgrosu w Długołęce – Panu Januszowi Światłowskiemu oraz Radzie Sołeckiej Wsi Długołęka, za pomoc w przygotowaniu uroczystości przekazania wozu oraz balu strażackiego.
Dodano: 17 stycznia, 2012

Komentarze

Komentowanie wyłączone.