Urząd miejscem spotkań i sztuki

Urząd Gminy w Długołęce to nie tylko miejsce załatwiania spraw, ale również miejsce wielu wystaw i spotkań kulturalnych. Do 23 kwietnia w holu urzędu można podziwiać sztukę współczesną autorstwa Anny Bieli. Dwa tygodnie później gminę odwiedzi znany dziennikarz i satyryk Artur Andrus.

Anna Biela to artystka specjalizująca się w sztuce współczesnej (gł. street art). Jej prace ozdabiają Stadion Miejski, wnętrze Sky Tower, a także mury bloków i kamienic (tzw. murale). Do 23 kwietnia obrazy artystki można podziwiać w Urzędzie Gminy Długołęka. Wczoraj odbył się oficjalny wernisaż. – Fajnie, że gmina organizuje wystawy lokalnych artystów. Budynek urzędu jest chyba najlepszym miejscem na takie przedsięwzięcia. Prace mogą dotrzeć do większej grupy odbiorców – mówi jeden z uczestników wernisażu. – Miałem już okazję widzieć prace Ani na wrocławskim stadionie. Bardzo podoba mi się pomysł kolorowania pustych przestrzeni. Artystka robi to z wyczuciem i smakiem – dodaje. Kolejne spotkanie z kulturą w urzędzie planowane jest na 25 kwietnia. Długołękę odwiedzi znany dziennikarz, publicysta i satyryk Artur Andrus. Przypomnijmy, że wcześniej gminę odwiedzili m.in. Grzegorz Miecugow, Marcin Meller i Maria Czubaszek. Inicjatorem akcji jest Gminna Biblioteka Publiczna pod przewodnictwem pani Ewy Bubień.

Adrian Walczyk

Galeria z wernisażu obrazów Anny Bieli dostępna jest na www.facebook.com/wdlugolece – oficjalnym profilu gminy na Facebooku.

Dodano: 11 kwietnia, 2014

Komentarze

Komentowanie wyłączone.