Uwaga: Ćwiczenia Krajowe RENEGADE-SAREX-18/II

Informujemy, że w dniach 14-15 listopada 2018r. (termin zapasowy 16 listopada br.) na terenie całego kraju prowadzone będą ćwiczenia RENEGADE- SAREX 18/II, w których udział wezmą Siły Zbrojne oraz administracja publiczna.
Elementami przedsięwzięcia będą zdarzenia dotyczące naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczy-pospolitej Polskiej przez statek powietrzny, stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej.
W ramach ćwiczenia odbędzie się również trening systemu alarmowania i ostrzegania ludności, podczas którego może wystąpić konieczność uruchomienia syren alarmowych w celu ogłoszenia i odwołania alarmu.
Sygnały emitowane przez syreny alarmowe:

  • ogłoszenie alarmu – dźwięk modulowany trwający trzy minuty,
  • odwołanie alarmu – dźwięk ciągły trwający trzy minuty.

Apelujemy do mieszkańców Gminy Długołęka o traktowanie nadawanych sygnałów jako ćwiczenia, a nie rzeczywistego zagrożenia.

Dodano: 9 listopada, 2018

Komentarze

Komentowanie wyłączone.