W Tłusty Czwartek – pączkujemy! Dołącz i Ty!

 Zamiast samemu zajadać się pączkami, możesz podzielić się nimi z głodnymi dziećmi w Republice Środkowoafrykańskiej. Rezultat: mniejszy brzuszek po Tłustym Czwartku, większe serce – i pomoc dla tych, którzy jej potrzebują.

Pomysłodawcą akcji jest brat Benedykt Pączka, misjonarz w Republice Środkowoafrykańskiej. Oprócz brata Benedykta w RŚA i Czadzie pracuje dziewięciu misjonarzy z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów – Prowincji Krakowskiej. Bracia pracują w Afryce już od 30 lat. W tym czasie mi.in. w wielu wioskach zbudowali szkoły oraz wykopali studnie. Na co dzień dokarmiają setki dzieci. Często są oni jedyną pomocą dla nich, bo rodzice odeszli bądź zginęli w trwającej rebelii. Wszyscy misjonarze realizują projekty charytatywne. Fundusze, które zostaną zebrane w akcji „Wyślij pączka do Afryki” za pośrednictwem Fundacji Kapucyni i Misje sfinansują projekty dla potrzebujących. 

Wszystkie zebrane pieniądze trafią na konto Fundacji Kapucyni i Misje, która jest organizatorem akcji. Zostaną one przekazane na projekty realizowane w RŚA i Czadzie.

W ubiegłym roku w ramach akcji udało się zebrać  aż 291 331,23 zł! Za tę kwotę wysłano  do Afryki 5,5 ton żywności! Zakupiono maty, lampy i przede wszystkim leki. Odbudowano też kilka wiosek!

Cel na ten rok

W tym roku chcemy zrealizować siedem projektów za łączną kwotę 410 000 zł. To bardzo dużo, ale… nie ma rzeczy niemożliwych! 
W jedności siła! Razem możemy to zrobić! Dołącz do nas i wyślij swojego pączka do Afryki!

Więcej na temat akcji tutaj

Dodano: 6 lutego, 2015

Komentarze

Komentowanie wyłączone.