W zespole szkół w Siedlcu rusza Comenius!

We wrześniu 2013r. zespół szkół w Siedlcu rozpoczął realizację międzynarodowego projektu w ramach akcji Comenius Partnerskie Projekty Szkół – „Uczenie się przez całe życie”. Przedsięwzięcie daje okazję do wprowadzenia innowacyjnych rozwiązań pedagogicznych oraz uatrakcyjnienia oferty edukacyjnej szkoły. 

Poprzez zaangażowanie w projekt uczniowie będą mieli możliwość doskonalenia znajomości języków obcych oraz zdobycia ciekawych doświadczeń. W praktyce nauczą się tolerancji i zrozumienia dla innych kultur i zwyczajów. Rozwiną umiejętności społeczne oraz zdolność posługiwania się technologiami informacyjno-komunikacyjnymi. Przystąpienie szkoły do Comeniusa poprzedził udział germanistki ze szkoły w Siedlcu – Anety Suszyckiej – w przygotowawczym seminarium kontaktowym w Brukseli. Celem spotkania było pozyskanie partnerów z innych krajów do współpracy oraz rozpoczęcie prac nad stworzeniem projektu. Zespół Szkół w Siedlcu nawiązał współpracę ze szkołami z: Niemiec, Austrii, Belgii, Hiszpanii, Francji i Turcji. Kraje te złożyły do Agencji Narodowych wnioski o dofinansowanie projektu, który został pozytywnie zaopiniowany zarówno pod względem merytorycznym, jak i formalnym. Każde z wymienionych państw otrzymało 20 tys. euro na realizację zaplanowanych na dwa lata działań.

Dodano: 17 września, 2013

Komentarze

Komentowanie wyłączone.