Węgrów – perła naszej gminy

Dożynki Gminne niestety za nami, ale wspomnienia z Węgrowa pozostaną w pamięci na długo. Organizatorzy we współpracy z mieszkańcami wsi przygotowali na tegoroczne święto wiele atrakcji. Niekwestionowaną gwiazdą imprezy był zespół Boys, który zgromadził przed sceną kilkutysięczny tłum fanów.

Uroczystość rozpoczęła się korowodem z wieńcami oraz mszą świętą polową, podczas której mieszkańcy dziękowali za tegoroczne plony. Symbolem urodzaju był chleb przekazany na ręce pani wójt w trakcie tradycyjnego ceremoniału dożynkowego. Chwilę później byliśmy świadkami spektakularnego wypuszczenia w niebo setki gołębi, zwiastujących początek wspaniałej zabawy. Imprezę rozpoczęły występy naszych lokalnych artystów – orkiestry dętej z Pasikurowic oraz kapeli ludowej „Lejwoda”. 

„Jesteś szalona”, czyli Boys w Węgrowie

Z minuty na minutę na placu przed sceną pojawiało się coraz więcej ludzi, a wszystko za sprawą gwiazdy tegorocznych dożynek. Kiedy z głośników rozbrzmiał ponadczasowy przebój „Jesteś szalona” rozpoczęło się prawdziwe szaleństwo. Kilkutysięczny tłum wspólnie z Marcinem Millerem – wokalistą Boysów, śpiewali przebój za przebojem. Emocje nie opadały nawet po koncercie. – Było naprawdę wspaniale. Chłopaki z zespołu okazali się bardzo sympatycznymi i ciągle uśmiechniętymi ludźmi. Cieszę się, że udało mi się zdobyć autograf – nie kryła radości jedna z fanek Boysów. – Przyjechałem specjalnie z Wrocławia, żeby zobaczyć jak grają Boysi na żywo. I nie żałuję. Nie spodziewałem się, że będzie aż tyle ludzi. Przed koncertem nie wiedziałem gdzie leży Węgrów, teraz będę to miejsce kojarzył ze wspaniałą zabawą – wtórował fan z Wrocławia.

Wszyscy są zwycięzcami

Po koncercie przyszła kolej na rozstrzygnięcie konkursów dożynkowych. Przypomnijmy, że miejscowości mogły się zgłaszać do czterech konkurencji – „Najpiękniejszy wieniec dożynkowy”, „Najpiękniejsze stoisko wsi”, „Drużynowy turniej wsi” oraz „Dożynkowy pokaz mody”. Tradycyjnie na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę Selgros oraz nagrody finansowe od pani wójt. Choć reguły gry zmuszały komisję do wybrania najlepszych, chyba dla nikogo nie było zaskoczeniem, że wójt gminy postanowiła wyróżnić wszystkie miejscowości, biorące udział w zabawach. Kolejnym punktem programu był występ wielokrotnie nagradzanego kabaretu „Weźrzesz”. Spora dawka dobrego humoru rozochociła wszystkich do wspólnej zabawy, którą zapewnił koncert chóru sołtysów z Kątów Wrocławskich „Dyszkant” oraz wrocławskiego zespołu In Love. W międzyczasie publiczność mogła podziwiać zapowiadaną wcześniej niespodziankę w postaci spektakularnego laser show nad stawem. 

Węgrów na piątkę z plusem

Dożynki Gminne to nie tylko atrakcje sceniczne, ale przede wszystkim atmosfera, jaka panuje wokół. Niepowtarzalny klimat dożynek zapewniały pięknie udekorowane uliczki przez mieszkańców, liczne stoiska wsi, wystawa zwierząt hodowlanych, wioska wikingów oraz wesołe miasteczko dla dzieci. Zadowolenia oraz wzruszenia z uroczystości nie kryła wójt gminy Iwona Agnieszka Łebek. – Zawsze przed dożynkami zastanawiam się co jeszcze może się na nich wydarzyć i jak pięknie można przygotować teren. Muszę przyznać, że zawsze jestem mile zaskoczona. Chciałbym bardzo podziękować panu sołtysowi oraz wszystkim mieszkańcom Węgrowa za przygotowanie terenu oraz ogromne zaangażowanie w organizację święta. Wasza pomoc jest nieoceniona i za nią bardzo dziękuję – mówiła podczas ceremonii pani wójt. My z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczne dożynki i zobaczymy czy ponownie uda nam się przeskoczyć poprzeczkę, którą Węgrów zawiesił bardzo wysoko.

Obszerna galeria zdjęć z Dożynek Gminnych 2013 dostępna jest na profilu Gmina Długołęka na Facebooku (zobacz tutaj)

Zwycięzcy w konkursach dożynkowych:

Najpiękniejszy wieniec: Godzieszowa, Kamień, Kątna, Stępin
Najpiękniejsze stoisko: Godzieszowa, Pruszowice, Stępin, Węgrów, Jaksonowice
Drużynowy turniej wsi: Kamień
Dożynkowy pokaz mody: Węgrów, Kamień, Stępin, Brzezia Łąka, Bielawa, Pietrzykowice, Mirków, Godzieszowa

Adrian Walczyk

Specjalne podziękowania kierujemy do firm, bez pomocy których nie udałoby się nam zapewnić tylu atrakcji podczas dożynek w Węgrowie. Dziękujemy przede wszystkim firmom:
– Kogeneracja S.A.
– Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Dach Bud
– Kozłowski
– Selgros Cash&Carry
– Perfecta
– Agro Efekt Sp. z o.o.
– Volt-Tim Rudnicki Dariusz
– Zakład Instalatorstwa Elektrycznego Marian Kaczorowski
– Zakład Instalacji Elektrycznych Kilowat Leszek Stemplowski
– Jamp
– Bank Spółdzielczy w Oleśnicy – oddział Długołęka

Dodano: 27 sierpnia, 2013

Komentarze

Komentowanie wyłączone.