Wieczór talentów

15 marca 2012 roku w Szkole Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Kiełczowie odbyła się druga edycja uroczystości pod tytułem "WIECZÓR TALENTÓW". Jej celem było zaprezentowanie osób, które swoimi zainteresowaniami, pasjami i uzdolnieniami wzbogacają i przekształcają nie tylko swoje życie, ale także otoczenia, które swym talentem sprawiają, że możemy na chwilę oderwać się od rzeczywistości, dotknąć piękna i doświadczyć wzruszenia.

Na szkolnej scenie, która tego dnia tonęła w błękitach, wystąpili nie tylko uczniowie szkoły, ale także mieszkańcy Kiełczowa. Na „Wieczorze Talentów” gościliśmy Panią Barbarę Drygałę, której pasją jest rękodzieło artystyczne – obrazy „malowane igłą”. Zaproszenie przyjęła również Pani Marzena Białas układająca bukiety i kompozycje kwiatowe w różnych stylach florystycznych. Na szkolnej scenie oczarowali nas swym tańcem Pani Judyta Mazurek i Pan Michał Łukasik oraz absolwentki szkoły, które zaprezentowały się w choreografii Pani Darii Rabendy.

Tego wieczoru podziwialiśmy także prace Pana Zbigniewa Dudka, który znaczną część swojego czasu wolnego poświęca kartonowym modelom okrętów, samolotów, rakiet, łodzi podwodnych, wież wiertniczych. Uczniowie szkoły pokazali, że fantastycznie potrafią śpiewać. Wystąpili: Michał Stępień –uczeń klasy IIIB ( „Deszczowa piosenka”), Mikołaj Juzwiszyn z klasy IIIc ("Rodzinna herbatka"), Rafał Pęcherz – uczeń klasy 1C („A ja mam psa”), Ola Pęcherz – uczennica klasy IVC („Tyle słońca w całym mieście”), Wojtek Cebula i Konrad Kochman – uczniowie klasy VB („O sole mio"), Helenka Gądek – uczennica klasy I B (piosenka Dorotki z filmu „Czarnoksiężnik z krainy Oz”), Zuzanna Młotek uczennica klasy VIC („Małe rzeczy”).

Na naszej szkolnej scenie zaprezentował się również zespół muzyczny, w skład którego wchodzą dziewczęta i chłopcy klas 4 – 6. Wykonali piosenkę „Psalm stojących w kolejce”. Nie zabrakło w tym dniu recytacji. Wysłuchaliśmy wiersza Agnieszki Frączek pod tytułem „Domki dla ptaków” w interpretacji Patrycji Maruszak z klasy IIIb oraz utworu Bolesława Leśmiana w wykonaniu Dawida Kordysa – ucznia klasy VA. W czasie recytacji „Dusiołka” obejrzeliśmy na ekranie ilustracje, które wykonały uczennice klasy IVB, Wiktoria Huzar i Natalia Markowska.

Na scenie nie zabrakło tańca. Byliśmy pod wrażeniem występu Kuby Wiśniewskiego, ucznia klasy IVA, z partnerką – Julią Kupczyk (taniec towarzyski), Mai Hermanowskiej z klasy VB i jej partnera Daniela Ryterskiego , dziewczynek i chłopców z zespołu tańca nowoczesnego działającego przy naszej szkole prowadzonego pod kierunkiem pani Darii Rabendy. Patrycja Dobrowolska z klasy IIC wykonała na skrzypcach utwór „Kajtuś na kucyku”. W czasie „Wieczoru Talentów” byliśmy dumni z Marysi Wyrzykowskiej, uczennicy klasy VIC, która w roku szkolnym 2011/2012 została laureatką jednego z najważniejszych konkursów na poziomie szkoły podstawowej, czyli interdyscyplinarnego „zDolnego Ślązaczka”. Szkolny zespół fletów prostych „SONARE ”, w skład którego wchodzą uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych zagrał melodię z filmu „Ojciec chrzestny”. Tego wieczoru nie zabrakło również sportowych talentów. Zaprezentowały się dziewczynki uczęszczające na zajęcia akrobatyki sportowej.

Publiczność miała również niecodzienną okazję obejrzeć walkę utalentowanych zapaśników – dziewięcioletniego Bartka Rybczyńskiego z klasy IIIB i nieco starszy Bartka Rutkowskiego (absolwenta szkoły). W czasie „Wieczoru Talentów” podziwialiśmy umiejętności aktorskie Mikołaja Ściobłowskiego, ucznia klasy VB, który zagrał w serialu „Licencja na wychowanie”. Z wielką życzliwością zostały przyjęte również występy nauczycieli. Pani Małgorzata Młotek wykonała piosenkę Paulli – „Od dziś”, a Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Kiełczowie zaprezentowało znany utwór „Golec Orkiestry” – „Ściernisko”, ale zaczynający się od słów: „Ciasno w szkole…”.

Uroczystość poprowadzili uczniowie szkoły – Emilka Dawiec z klasy VIC i Michał Dziągwa z klasy VIB. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wystawy. Można było podziwiać obrazy Pani B. Drygały, kompozycje kwiatowe i wielkanocne Pani M. Białas , modele kartonowe Pana Z. Dudka oraz dyplomy, puchary Bartka Rybczyńskiego, Patryka Rutkowskiego i Bartłomieja Rutkowskiego. I jeszcze dodać należy koniecznie, że dzięki Panu Arturowi Czerwińskiemu wszystko tego wieczoru na naszej sali gimnastycznej było doskonale słychać.

To była niezwykłe spotkanie w naszej szkole i długo będziemy je wspominać, czekając na kolejne występy w przyszłym roku. Nie zapomnieliśmy tego wieczoru o publiczności, która częstowana była pysznymi, zdrowymi jabłkami.

Dodano: 12 kwietnia, 2012

Komentarze

Komentowanie wyłączone.