Wieczory kultury europejskiej

Do gminy Długołęka przyjechali kolejni zagraniczni goście. W ramach cyklu wieczornych spotkań z kulturą europejską mieszkańcy tym razem będą mieli okazję porozmawiać z wolontariuszami z Hiszpanii i Portugalii.

Panele dyskusyjne to doskonała szansa na zbliżenie się do zagranicznych kultur. Goście opowiadają o sposobie życia, zwyczajach, stereotypach, a nawet kuchni typowej dla kraju, z którego pochodzą. – Domenico podpowiedział nam, jak zrobić domowe, włoskie spaghetti. Zanotowałem przepis i zamierzam go niebawem wypróbować – wspomina Jarek po spotkaniu z wolontariuszem z Włoch. – Mnie się bardzo podobał temat stereotypów. Domenico utwierdził nas w przekonaniu, że Włosi bywają niepoukładani, ale są za to przesympatyczni – dodaje Ania. Spotkania są wzbogacone prezentacjami multimedialnymi, ciasteczkami oraz ciepłymi napojami i stanowią doskonałą alternatywę na długie, zimowe wieczory. Zachęcamy do udziału!

Terminarz spotkań z wolontariuszami:

Estonia:
9 stycznia – szkoła podstawowa w Kiełczowie, godz. 19
11 stycznia – zespół szkół w Siedlcu, godz. 19
16 stycznia – zespół licealno-gimnazjalny w Długołęce, godz. 19
Włochy:
14 stycznia – zespół szkół w Siedlcu, godz.19
Hiszpania:
21 stycznia – szkoła podstawowa w Kiełczowie, godz. 18
23 stycznia – publiczne gimnazjum w Borowej, godz. 18
25 stycznia – zespół szkół w Siedlcu, godz. 18
1 lutego – Zespół Szkół w Łozinie, godz. 18
15 lutego – zespół szkół w Brzeziej Łące, godz. 18
Portugalia:
18 stycznia – zespół szkół w Brzeziej Łące, godz. 18
28 stycznia – zespół licealno-gimnazjalny w Długołęce, godz. 18
30 stycznia – publiczne gimnazjum w Borowej, godz. 18
4 lutego – zespół szkół w Siedlcu, godz. 18
6 lutego – Zespół Szkół w Łozinie, godz. 19
11 lutego – szkoła podstawowa w Kiełczowie, godz. 18

Adrian Walczyk

Dodano: 9 stycznia, 2013

Komentarze

Komentowanie wyłączone.