Wieczory kultury europejskiej

Do gminy Długołęka przyjechali kolejni zagraniczni goście. W ramach cyklu wieczornych spotkań z kulturą europejską, mieszkańcy tym razem mają okazję porozmawiać z wolontariuszami z Hiszpanii i Portugalii.

„Wieczory kultury europejskiej” to doskonała szansa na zbliżenie się do zagranicznych kultur. Goście opowiadają o sposobie życia, zwyczajach, stereotypach, a nawet kuchni typowej dla kraju, z którego pochodzą. – Domenico podpowiedział nam, jak zrobić domowe, włoskie spaghetti. Zanotowałem przepis i zamierzam go niebawem wypróbować – wspomina Jarek po spotkaniu z wolontariuszem z Włoch. – Kristiina oczarowała mnie kulturą bałtycką. Już po pierwszym spotkaniu zaczęłam planować wakacje w Estonii i zamierzam uczyć się tego języka – dodaje Patrycja. Panele dyskusyjne cieszą się coraz większą popularnością. Nie ma się czemu dziwić, bowiem wolontariusze wkładają w nie mnóstwo serca i pracy. Każde spotkanie wzbogacone jest prezentacją multimedialną, a co najważniejsze na każdym z nich mamy możliwość szlifowania języka angielskiego, w którym zajęcia są prowadzone – oczywiście z pomocą tłumacza. 
W styczniu przyjechali do gminy wolontariusze z półwyspu iberyjskiego. O kulturze hiszpańskiej opowiada Alvaro, natomiast o tym, skąd się biorą długie nazwiska portugalskie – Maria Magdalena Gonçalves de Beça Pereira. Już niebawem spotkamy się z kolei z naszymi sąsiadami – Anją z Niemiec i Aliną z Białorusi.
„Wieczory kultury europejskiej” stanowią doskonałą alternatywę na długie, zimowe wieczory, dlatego serdecznie zachęcamy wszystkich do udziału!

Terminarz najbliższych spotkań z wolontariuszami:

Hiszpania:
15 lutego – zespół szkół w Brzeziej Łące, godz. 18

Portugalia:

11 lutego – szkoła podstawowa w Kiełczowie, godz. 18

Niemcy:
18 lutego – zespół licealno-gimnazjalny w Długołęce, godz. 18
20 lutego – gimnazjum w Borowej, godz. 19
22 lutego – zespół szkół w Siedlcu, godz. 18
25 lutego – zespół szkół w Brzeziej Łące, godz. 18
4 marca – szkoła podstawowa w Kiełczowie, godz.18
6 marca – zespół szkół w Łozinie, godz.19

Adrian Walczyk

Dodano: 11 lutego, 2013

Komentarze

Komentowanie wyłączone.