Wielkanocna impreza w Bykowie

Prezentacje stołów wielkanocnych, konkursy na jajo oraz palmę, występy artystyczne, konkursy dla dzieci a także wielkanocny jarmark z udziałem lokalnych rękodzielników – to wszystko czeka na uczestników imprezy „U progu Wielkiej Nocy”, która odbędzie się w sobotę 23 marca w świetlicy wiejskiej w Bykowie.

Coroczna impreza wielkanocna organizowana przez GOK, w tym roku odbędzie się w nieco zmienionej formule, za sprawą konkursu na stoły wielkanocne, w którym wezmą udział reprezentacje sołectw, kół gospodyń wiejskich, stowarzyszeń oraz grup nieformalnych z terenu gminy. 
W ramach imprezy odbędą się również konkursy na najpiękniejszą palmę wielkanocną oraz najładniejszą pisankę lub kraszankę. Konkursy są otwarte dla wszystkich mieszkańców gminy – wystarczy przynieść na miejsce wykonane przez siebie palmy lub pisanki.
W części artystycznej wystąpi m. in. Orkiestra Gminy Długołęka i zespół Lejwoda. Nie zabraknie przyśpiewek ludowych z akompaniamentem akordeonu w wykonaniu Anny Chałady. Będzie również wierszowana opowieść o tradycjach wielkanocnych, którą zaprezentuje lokalna poetka Nadzieja Sroga.

Impreza rozpocznie się o godz. 15.00. 

Paweł Kamiński

Dodano: 19 marca, 2013

Komentarze

Komentowanie wyłączone.