Wielkanocne klimaty w Bykowie

Za nami kolejna edycja jarmarku pod hasłem „U progu Wielkiej Nocy”. W ramach imprezy odbyły się m. in. otwarte konkursy na najpiękniejszą palmę wielkanocną oraz najładniejszą pisankę lub kraszankę. Najlepszym dowodem na sukces organizacyjny jest 101 prac zgłoszonych do konkursów wielkanocnych oraz uśmiechnięte twarze gości. Było wspólne śpiewanie, degustacja świątecznych przysmaków oraz zabawy dla najmłodszych.

Blok estradowy rozpoczął się od występu Orkiestry Gminy Długołęka. Na bykowskiej scenie zaprezentowali się również zespół ludowy Lejwoda z Pasikurowic oraz niezawodna Anna Chałada ze swoim nieodłącznym akordeonem. Organizatorzy nie zapomnieli również o najmłodszych uczestnikach imprezy. Dla dzieci zorganizowano konkurs pod hasłem „Poszukiwacze zaginionych jaj”. Zadaniem uczestników było odnalezienie jak największej liczby czekoladowych jajek ukrytych w otoczeniu świetlicy. Zwycięzca kategorii indywidualnej znalazł ich 12, a najlepsza drużyna 19. Motywem przewodnim były jednak konkursy wielkanocne.

Najpiękniejsza palma

Do konkursu zgłoszono 43 prace. Zwycięzcą została Ilona Głodzik, która swoją nagrodę – bon do Empiku o wartości 75 zł – przekazała na rzecz świetlicy szkolnej w Mirkowie. Drugie miejsce w kategorii indywidualnej zajął Michał Kurek, a trzecie Wojciech Zawadzki. W konkursie drużynowym zwyciężyła ekipa świetlicy wiejskiej w Bielawie. Miejsce drugie zajęli uczestnicy programu „Spełnić choć jedno marzenie”, realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, a trzecie dzieci z Kiełczowa. W konkursie wyróżniono również mieszkańców Śliwic.

Najpiękniejsze jajo

Do konkursu zgłoszono 58 jaj. W kategorii dorosłych wygrała Romualda Górniak. Drugie miejsce zajęła Barbara Skóra, a trzecie przypadło klubowi „W kobiecym kręgu” z Kiełczowa. Wyróżniona została pani Jolanta Hodera. W kategorii dzieci i młodzieży pierwszą nagrodę wywalczyły dzieci ze świetlicy w Bykowie. Miejsce drugie przypadło dzieciom ze świetlicy szkolnej w Mirkowie. Trzecie miejsce zajął Przemysław Głaz. Oprócz tego jury przyznało wyróżnienie Dawidowi Kondrackiemu.

Stoły wielkanocne

Nowością w tegorocznej edycji imprezy był konkurs na tradycyjny stół wielkanocny. Jury pod przewodnictwem zastępcy wójta Eweliny Kolinko zdecydowało o przyznaniu czterech różnorzędnych wyróżnień. Za smak i różnorodność potraw wyróżniony został stół przygotowany przez reprezentację gospodarzy – świetlicy wiejskiej w Bykowie. Za wierność tradycji wyróżnienie otrzymał stół klubu „W kobiecym kręgu” z Kiełczowa. wyjątkowym wystrojem mógł się poszczycić stół przygotowany przez uczestników programu „Spełnić choć jedno marzenie”,  z kolei stół sołectwa Bielawa miała najbardziej obfity koszyczek wielkanocny.

Paweł KamińskiDodano: 25 marca, 2013

Komentarze

Komentowanie wyłączone.