Wizyta delegacji z Ukrainy

W dniach 11-14 marca gościliśmy w naszej gminie przedstawicieli partnerskiego miasta Sarny na Ukrainie. Każdy dzień był bardzo pracowity.
Podczas pobytu odbyła się m.in. konferencja dotycząca aktualnej sytuacji politycznej na Ukrainie oraz spotkanie z władzami gminy oraz przedstawicielami jednostek organizacyjnych, podczas którego omawiano szczegóły wsparcia ze strony Długołęki dla Ukrainy oraz programów skierowanych do młodzieży i mieszkańców miasta Sarny. Zaproponowano stronie ukraińskiej działania dotyczące współpracy w roku 2014 m.in. przyjęcia na staż do UG Długołęka dwóch przedstawicieli Urzędu Miasta Sarny, przygotowanie przez GOK w Długołęce Projektu "Młodzi Polacy o Ukraińcach. Młodzi Ukraińcy o Polakach" w ramach naboru Narodowego Centrum Kultury, dotyczącego przyjazdu grupy młodzieży z Sarn do Długołęki, opracowania obustronnej wymiany młodzieżowej w ramach działań Gminnej Biblioteki Publicznej w Długołęce oraz współpracy w ramach propozycji Fundacji POMIĘDZY. Aktualnie czekamy na potwierdzenie działań ze strony partnera. Mamy nadzieję, że nasze działania przyniosą wymierne efekty. 

Dagmara Parfanowicz

Dodano: 17 marca, 2014

Komentarze

Komentowanie wyłączone.