WOJ: Wiedza o Jedzeniu czyli Ślimak w natarciu

W maju i czerwcu 2014 r. uczniowie klasy IV uczestniczyli w pierwszej części warsztatów edukacyjno-kulinarnych z cyklu „WOJ: Wiedza o Jedzeniu czyli Ślimak w natarciu” zorganizowanym przez Urząd Gminy Długołęka w ramach programu edukacji zdrowotnej. Osiem dotychczasowych warsztatów zrealizował zespół convivium „Slow Food Youth Wrocław”. Druga część cyklu odbędzie się w okresie IX-XI 2014 w tej samej grupie uczniów, ale już klasy V. Zajęcia poświęcone były zdrowemu odżywianiu w szerokim kontekście funkcjonowania dziecka w przestrzeni publicznej i prywatnej. Tematem warsztatów był wpływ żywności na zdrowie, pozyskiwanie jedzenia, zakupy i uprawa ogrodów, etykiety produktów, opakowania i ich wpływ na zdrowie, składniki odżywcze, sianie i sadzenie, kultura jedzenia i nakrywania stołów, jedzenie na świeżym powietrzu, jarmarki i stragany, stosowanie przypraw, upcykling (twórcze wykorzystanie zbędnych opakowań) oraz różnice kulturowe w przygotowywaniu i spożywaniu posiłków. Uczniowie wzięli też udział w 4 diagnozach nt. ich wyborów i nawyków żywnościowych.

GALERIA

Dodano: 3 lipca, 2014

Komentarze

Komentowanie wyłączone.